Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A DJ-nek mi alapján kell a...

A DJ-nek mi alapján kell a zenéket kiírni a CD-re?

Figyelt kérdés

Van két zene amit egymásra akarok keverni. Normál esetben ugye egyik CD az egyik lejátszóban, másik a másikban. Na de mi van olyankor ha mind a 2 zene egy lemezen van? Biztos van valami megoldás, hogy az összes zenét tudjam egymás után játszani, és ezt gondolom még a CD írásakor el kell dönteni... Na de mégis mi alapján?

Köszi a segítséget.


2011. okt. 3. 14:24
 1/8 anonim válasza:
2011. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha, kössz... És ezzel mit kezdjek?
2011. okt. 5. 07:06
 3/8 anonim ***** válasza:

te?



olvass utána!

2011. okt. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ha egy mondatban akarnék válaszolni azt mondanám:

írd ki a 2 zenét két különböző cd-re és kész.

Hogy mi alapján döntenek a DJ-k a zenék cd-re írásakor?

hát ez változó.

Alap esetben hangulatív vagy másnéven eufóriaszint szerint szelektálnak.

Ami azt jelenti hogy ami nem olyan "teperős,riszálós :D" ezeket gyűjtik egy csoportba,kicsit nyugisabb hangulatú bemelegítő zenék az ún. Warm Up trackek amiket a buli elején játszanak.

Amikor már összegyűlt a nép,:) na ilyenkor kerül elő a másik csoport, a vadiúj zenék,az éppen aktuális slágerek,a legtöbbet játszott és legismertebb trackek,,az aduászok,a leghangulatosabb mulatós trackek. :D

De persze ezen kívül még számos track csoport lehet egy DJ táskájában

Pl.: BPM alapján,de az sem mindegy milyen régi vagy éppen újak azok a trackek amiket szelektálnak.

2011. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

00:32 Igen én!!! Ki más, ha én tettem fel a kérdést?! Utána olvastam, de nem találtam erről szóló oldalt. De ne ez érdekeljen hanem írd a választ! Vagy ha nem tudod akkor meg minek írsz hülyeséget?! Tudtommal azért van a gyakorikérdések, hogy bármit megkérdezzünk, és értelmes válaszokat adjanak rá. Ez nem volt éppen az, főleg ezzel a stílussal, a sok enterrel és leginkább azzal hogy OFFolsz! Ment a lepontozás!


13:51

Neked köszönöm, de konkrétan nem erre voltam kíváncsi. Biztos rosszul fogalmaztam. Tehát a lényeg hogy csak olyan zenét tudok egymás után játszani ami külön CD-re van írva, mert ugye nem lehet egy CD-t két lejátszóba tenni egyszerre.:) Akkor gondolom olyan zenéket kéne írni egyre, amit tuti hogy nem fogok egymás után játszani, pl.: hardstyle után biztos nem teszek be minimalt. Vagy nem jól gondolom? De egyébként most is megtudtam valamit a válaszodból:)

Köszi!

2011. okt. 14. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is érdekel, csak tanácsot adtam, amúgy egy entert másoltam, szóval igazából csak egyszer kellett megnyomnom, és így igazából ugyan azt az entert látod sokszor egymás után.

Nem offoltam, a kérdésre adtam választ.

A gyakorikérdések nem azért van, hogy bármilyen kérdést fel lehessen tenni, csak az adott témákba illő kérdéseket lehet feltenni, ez a kérdés például a megfelelő témában van feltéve.

Azért kérdeztem vissza, hogy kicsoda, mert lehetséges, hogy az egyik ismerősödnek szeretnél ebben segíteni.

2011. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen,jól gondolod,de ugyebár általába egy DJ csak egy fajta zenei stílusban produkál,

Igazából nem is az a lényeg hogy melyek azok amiket tuti nem fogsz egymás után játszani,hanem hogy melyek azok amiket tuti hogy fogsz :)

Egyébként amire te gondolsz, arra túl sok figyelmet nem fordítanak.(szerintem legalább is)

Az a két zene ami nagyon egymás után illik azt természetesen előre gondolva kiírják két különböző cd-re,

de ezért történik az a szelektálás amit már leírtam,hogy az adott zenei csoportban gyakorlatilag minden track mehet minden után

Vagy esetleg ha laptop-ról zenélsz akkor ilyen gondod nem nagyon lesz :)

2011. okt. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na így már értem. Tehát akkor konkrét megoldás nincs, de ezek szerint nem is nagyon van rá szükség. Laptopról nem igen zenélnék, inkább maradok a hagyományos megoldásnál :-) Köszönöm a választ!
2011. okt. 15. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!