Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 alatt hogyan lehet/é...

Windows 7 alatt hogyan lehet/érdemes a C particiót zsugorítani?

Figyelt kérdés
Van valami korlátozás, amit ki kell kerülni egy trükközéssel.
2011. okt. 16. 22:24
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Nincs semmi korlatozás. A Windows 7 saját lemezkezelője megfelelő erre.

Itt van egy leírás Vista -hoz:

[link]

Windows 7 alatt is hajszál pontosan így kell!

2011. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vannak áthelyezhetetlen file-ok, amit a Windows 7 nem helyez át defragmentáció során, és egy gyári telepített Windows 7 is a partició közepére teszi ezeket, ezért nem lehet a felénél kisebbre zsugorítani általában. De ha nem értesz hozzá, és nem találkoztál a problémával, akkor nem tudom, hogy miért válaszolsz.
2011. okt. 17. 12:43
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Akkor nyazsgem! Vazze, még azt sem írod le, hogy milyen korlátozásról beszélsz, és hogy mivel próbálkoztál eddig. Akkor nem tudom milyen választ vársz?

Kismillió partíció program létezik program létezik. Google a barátod!

2011. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy ha boot CD -vel particionálsz lásd GParted Live, akkor tuti nem fog beugatni a Windows a dolgodba.

Másrészről én az utólagos particionálást mindig is kókányolásnak tartottam. Az elején kell eldönteni mit akarsz, és a telepítő CD -vel létrehozni a partíciókat. Mert ha utólag gányolod össze a lemezt partíció managerekkel, tuti megnő a lemezműveletek ideje.

2011. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Minden Windows 7 ilyen, szóval ez egy közismert probléma, bárhol a neten is el lehet olvasni.


Egyébként telepítve van már a windows 7, mint mondtam gyári, úgyhogy csak utólag tudok particionálni. Egyébként miért lenne más utólag???


És egyébként a nem windowsos particionálók, akkor egy defragmentet futtatnak előbb, vagy valamilyenmódon áthelyezik azokat a windows-os file-okat? Akkor ezt csak újraindítás után tudják megtenni gondolom.

2011. okt. 17. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!