Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2 hasábra osztott dokumentumai...

2 hasábra osztott dokumentumaim vannak Word-ben, az oldalszámokat pedig szeretném, ha hasábonként csinálná. Lehetséges?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos. Ugye, ha minden oldalon 2 hasáb van, akkor a láblécben (élőláb) két számot kell feltüntetni.

Balról az első képlete: oldalszám*2-1

a másodiké oldalszám*2

Ehhez az alábbi két mezőt kell beszúrni a láblécbe:

{={PAGE}*2-1} illetve {={PAGE}*2}.

Ezt pedig úgy lehet legkönnyebben megcsinálni, hogy simán beszúrsz két oldaszám mezőt, a másodikat tabuláttorral a jobbszélső hasáb alá tolod.

Utána az oldalszám mezőn jobbegérgomb, majd mezőkód váltás. Ekkor ezt látod : {PAGE}.

Utána ezt kijelölöd, a hullámos zárójelekkel együtt, és megnyomod a Ctrl+F9 kombinációt. Akkor ez lesz belőle:

{{PAGE}}. Innentől már csak ki kell egészíteni a = * és kivonás jelekkel meg a számokkal, ahogy fentebb írtam.

Kipróbáltam, nekem működött.

Ha pedig már egyhasábos az oldal később a dokumentumban, akkor meg ugye az már új szakasz, ott tudsz megadni másik láblécet, amelyben persze már sima oldalszám kerül.

Üdv:

Máté apukája

2011. okt. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Máté apukája, magamtól sohasenem jöttem volna rá : )
2011. okt. 26. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!