Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tartsak rendet dokument...

Hogyan tartsak rendet dokumentumaim között?

Figyelt kérdés

Van 1 terrás külső merevlemezmeghajtóm, rendelkezésre áll itthon két számítógép és egyszerűen már el vagyok veszve, hogyan tároljam a családi fényképeket, és egyb fontos mappákat, eddig mindig kiírtam dvd-re őket, de azt hallottam a dvd-k is kb. 5 évig örzik meg a tárolási képessgüket, utána olvashatatlanok lesznek.


Ti hogyan oldjátok meg a tárolást, esetleg úgy, hogy jelszóval vannak levédve a mappák, tehát csak jelszó ellenében lehet megtekinteni őket?!


Mit tanácsoltok, hova rendezzem és hogyan a mappáat, mert kb. már 3 helyen vannak meg ugyanazok az adatok, és ez több száz gb-ot jelent, tehát már összeszavaró ez a helyzet.


Sokszor történt olyan, hogy adatokat veszítettem rendszer újratelepítéskor, és ezért mindenhova elmentem őket.



és mit jelent a biztonsági másolat? milyen elven működik?


Engem már a particiók is zavarnak, hogy nem a c-re hanem a d meghajtóba kell menteni az adatokat... mert a programok ugye automatikusan a c-re mentik és nekem egyenként át kell vinni azt a d-re. Van total commanderem, szóval ez megoldható, de időigényes... ráadásul a család csak annyit vesz észre, hogy már megint a gép előtt ülsz... pedig ha tudnák, hgoy mennyi rendezkedni való van ezen a *** gépen is. Néha úgy érzem kész rendetlenség van a mappákban.


Huh, remélem ki tudjátok bogózni, hogy mit szeretnék kérdezni.... :D


Nagyon köszönöm segítségeteket!


2010. ápr. 7. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Dropbox,4shred.

Feltöltöd és ott marad ;)

2010. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendezd őket téma vagy dátum szerint, ami jobban jellemző...

Például alapból a meghajtón: Képek, Zene, Video, Iratok mappa.

Képeken belül bonthatod például dátumokra, vagy eseményekre. Események alatt értem hogy szülinapok, névnapok, sulis dolgok, kirándulások, nyaralások, ünnepek, egyéb alkalmak...

Nem kell minden egyes képet átnevezni, a mappájukat bőven elég, és rengeteg időt spórolsz meg.

2010. ápr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
JA és NE arra a merevlemezre rakd ahol van az oprendszer.
2010. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Total Commanderrel meg tudod nézni a fotókat, sőt rákattintva a jobb egérgombbal a Villámnézettel láthatod. Készíts mappákat és azokba másold be témák szerint. Pl. Kirándulás, Túra, Buli, Állataim stb. És minden mappát a saját adataiddal másold át (pl. Adataim vagy Saját nevű könyvtárba) a D-re vagy valamelyik másik meghajtóra, a C-n kizárólag a rendszer maradjon.
2010. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabbat elfelejtettem: vegyél írható CD-t vagy DVD-t és arra írd ki az összeset. Aztán ami nem fontos, hogy a gépen legyen, az maradhat is rajta. Rendrakás után futtasd le a Ccleanert és a töredezettség mentesítőt. Nagyon sok szabad helyed lesz.
2010. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb: állitsd be a jogosultságot! Ne a rendszergazdai fiókot használd, ne onnan netezz. Hozz létre magadnak (pl. a saját neveddel) egy Felhasználói fiókot. Vezérlőpult/Felhasználói fiókok. Ezzel lépj be a D-re, ahol a saját adataid vannak, innen menj fel a netre. Ez is egyfajta védelem és rendrakás.
2010. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm Nektek lelkiismeretes válaszaitokat! :)
2010. ápr. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!