Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A legjobb full hd (1080p) pc...

A legjobb full hd (1080p) pc -s videórögzítő program?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek :)


Keresem a legjobb minőségben felvevő pc -s videó rögzítő programot!


A fraps -al sok gond van hallottam ismerőstől és azt nem tudom érdemes lenne használni?


Mert nekem nagy minőségben kellene videót rögzítenem, játékok, de főleg munka céljából kéne...


A gépem biztos megfelel e célnak nem akarok dicsekedni, mert nem azért nyitottam ezt a kérdés, de azt az hiszem elmondhatom hogy a hellyel nem lesz gond (2x2Tb)


Meg még annyi hogy Win7 64Bites a rendszer ezért nem könnyű találnom, de itt legalább a tapasztalatokat meg tudjátok osztani, mert hiába google MÉG nem beszél :)



Köszönöm a válaszod!


Ui. Én adok minden ÉRTELMES hozzászólásért zöld kesztyűt ha ebben a témában szólsz hozzá :)


2011. okt. 31. 11:12
 1/6 _Jessy_ ***** válasza:

kérdés, hogy honnan akarsz rögzíteni, ahhoz elsősorban egy full HD-s eszköz kell. Legjobb akkor lenne a minősége, ha tömörítetlenül rögzíted, de ez igencsak nehézkes HD minőségben, és nem csak a helyigény miatt. 1920x1080 24bit 25fps ~150MB/s

[link] ha screenrecorder kell

2011. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

150mb/s az nekem is sok mert én olyan 30-60 perces videókat csináltam VOLNA...


A 720p -t még megpróbálom annak javában kevesebb a helyigénye? a gépen még 3,2Tb hely van és én úgy oldottam meg a tárolást hogy a szektorokat egy helyre irányítottam és 200Gb helyet elkülönítettem magának a rendszernek és a további 3,8Tb (3800Gb) maga egy meghajtó.


Tehát nem kell ide oda mentegetnem hogy hely legyen de ha jól számolom 150 -el (nem én hanem szgép) :) az 540000Mb lenne ha egy órát rögzítenék na ez meg nem férne rá a pendrive -omra (128Gb -os a pendrive) és sajnos ezek nem mobil hdd -k :(


Tehát akkor 1080p mehet a suttba, azért lett volna ideális mert munkahelyi bemutatót végeztem volna vele, és ott a kivetítő 1080p -t tud vetíteni és gondoltam nagy szám lett volna ha lépést tartok :)


A játékoknál csak néha vettem volna fel havernak, mert szoktunk call of duty 4-7 -el játszani és gondoltam megmutogatom hogy mit ügyködtem :)


De azt még meg tudom valósítani mert az én gépemen lenne.


Úgysem játszom csak napi 20-30 percet aztán munka...


(most jól beszámoltam, de a valódi kérdés ebben az hogy 720p -t ideálisan tudnék 60percben felvenni?)

2011. okt. 31. 11:47
 3/6 _Jessy_ ***** válasza:

ez az adat a tömörítetlen videóra vonatkozik :) HDD-re felveheted, aztán valamilyen konverterrel átkonvertálod utólag, hogy elférjen kisebb eszközön. Egyébként a tömörítetlen anyagot a következőképpen tudod számolni

br = W*H*(bpp/8)*fps Byte/sec

ahol:

W = szélesség

H = magasság

bpp = bit/pixel 24, vagy 32

fps = képkocka/másodperc

2011. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor már értem hogy youtube mért korlátozza a videók hosszúságát, 10órás 4096p tömörítetlenül jól állna... :D


Mondjuk respect annak aki felrakja! :)


Youtube admin pislogna hogy mitől fogy a tárhely ilyen gyorsan :)

2011. okt. 31. 13:57
 5/6 SuperFreak válasza:

A kérdésben nem szerepelt, hogy milyen forrásból származik a videójel, amit rögzíteni kívánsz.

Mivel jómagam kb. már egy hónapja keresek (letöltök, tesztelek stb.) full HD-ben is rögzíteni képes szoftvert, most megosztom a tapasztaltakat.

UPC-s kábel-előfizető vagyok, még a régebbi fullos PHILIPS box-om van, aminek a rögzítési kapacitása kimerült: azaz betelt. Mivel rögzítettem számomra fontos filmeket, műsorokat stb., belefutottam abba a problémába, hogy PC vinyóra kell mentsem, ha nem akarom elbukni a jó minőségű anyagokat.

Mvel még az "okos" UPC-s szaki is azt mondta, hogy ez lehetetlen, mert kódolva van, beleástam magam a témába, hogy tényleg így van-e?

Alapos kutatómunka után, hetek múlva, megrendeltem az ebay-ről a legolcsóbb HDMI-bemenetes kínai HD capture kártyát (55 USD). A hozzáadott "honestech DVR 2.5" capture software - a HD MPEG2 tömörítés miatt - még a legjobb beállításokkal is csak pocsék minőségben rögzítette az M2 HD-n futó, amúgy kíváló minőségű "Jamie 30 perces kajái" sorozat ominózus részét.

Egy on-the-fly H264-ben rögzíteni tudó kütyü viszont többszöröse az általam erre fordítani kívánt összegnek - ekkor kezdődött a szoftverkeresési kálvária...

Tegnap végül ráakadtam egy számomra ismeretlen cég termékére (Soft4Boost Video Capture), ami végül hozta az elvárásokat! :)

Olyan minőségben láttam viszont a lejátszott anyagot, hogy nem hittem a szememnek!


A kipróbált szoftverek:

Debut Video Capture Software: - nem látja a capture kártyát

Capture4Me - nem látja a capture kártyát

AVer MediaCenter 3D - nem látja a capture kártyát

VirtualDub - nincs hang

Soft4Boost: - ez a tutti! tökéletes képet ad vissza (hanggal)!!


Lehet, hogy téged csak a "screen capture" téma érdekel (akkor viszont a topic címe nem korrekt), de remélem, hogy velem együtt azoknak is tudtam segíteni, akik hasonló problémával küzdenek videó rögzítési témában.

2014. ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
OBS(open broadcaster sofware) XSlit Broadcaster
2018. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!