Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a windows 7 a...

Miért lassú a windows 7 a gépemen?

Figyelt kérdés

Miért ilyen lassú a windows 7? Ez már több gépemen is megesett és mindennapi rendszerességgel. Nem látok át a sok Vista utáló kommenten mindenhol, na de az nekem nem csinált ilyeneket régi, elavult gyenge gépeken sem. Itt van, hogy mire gondolok:


http://www.youtube.com/watch?v=ZXb1mSlWh_k


Mielőtt azzal jöttök, hogy rossz a win7-em, meg rossz a loader, az én rendszerem EREDETI ÉS BELEKÖLTÖTTEM EGY CSOMÓ PÉNZT, MERT MÁR ELŐTTE IS PROBLÉMÁK ADÓDTAK EGY ELŐRETELEPÍTETT GÉPEMEN!


Szóval megcsináltam a videót és szeretném tudni, hogy ez mégis micsoda.


2011. okt. 31. 11:33
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:
Vagy elavult a géped vagy driver probléma.
2011. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy elavult lenne, mert windows 7-tel telepítették elő és eléggé nevetséges, hogyha ezt a rendszert nem tudja normálisan kezelni.


Gépem adatai:

Intel Core I7 processzor 1,6 ghz 720QM; 4 maggal és 8 szállal (ilyenből még mindig (!) nincs sok)

RAM 4 GB

Merevlemez 500 GB.


Szerintem ennek a felével is gond nélkül működnie kéne a rendszernek, merthogy a Vista egy 512 mb-s RAM-os, 1 ghz-s processzorral ellátott rendszerrel gond nélkül ment.

És azt mondták nekem, hogy az a gond, hogy előtelepítették. Így vettem egy méregdrága windows 7-et, ami annyi változást hozott, hogy 1,7 gb RAM-ot eszik, nem 1,4-et...

2011. okt. 31. 11:43
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Itt valami más gond, van a géped konfigja teljesen jó a win 7 re lehet, a vinyód lassú hozzá mert ilyenről is hallottam ám. Vagy valahol driver ütközés van ami szintén belassíthatja.
2011. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

Töredezettség mentesítés (ha az 500 Giga nincs megosztva, az szép lesz), indexelés kikapcs, otthoni hálózat kikapcs.

Elsőre ennyi.

2011. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, egyelőre megpróbálom ezeket.

Ha driver probléma, akkor mit tehetek?

A merevlemez típusa amúgy: Sata és a windows megállás nélkül egyre jobb pontra értékeli (5.9), pedig annak a hibája már megfordult a fejemben is. Csak azt nem értem, hogy miért csinálja ezt 3 (!) gépen is. Illetve az egyiken már Vista van, az ilyet nem csinál...

2011. okt. 31. 13:28
 6/15 A kérdező kommentje:
Elvégeztem a műveleteket, de nem lett valami jó a windows. Néha ugyanúgy beakad és tölt, amíg újra nem indítom :(
2011. nov. 3. 21:11
 7/15 tamasoft ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki, mintha sata driver probléma lenne. Alaplapi illesztő drivereket ellenőrizd le. Sata kábelt ellenőrizd, próbáld meg másik alaplapi slotba!

És végül ellenőrizd az eszközkezelőbe, hogy nehogy kétszer legyen a driver a merevlemeznek feltelepítve, mert akkor ugyanez a probléma.


Milyen tip. az alaplap és a winyó?

2011. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem eléggé értek a gépekhez, de az utóbbiak már nekem is magasak :) Nekem laptopom van, nem tudom szétszerelni. De majd utána nézek. Az eszközkezelőt már próbáltam, de a windows 7 még arra is megmondja, hogy megfelelő, amiről tudom, hogy nem az (videókártya frissítést sajátkezűleg végeztem). De majd megnézem megint.
2011. nov. 4. 18:30
 9/15 anonim ***** válasza:
Energiagazdálkodás biztos hogy nem hiperszuper-takarékos?
2011. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert valószínűleg kell még vagy 2 év ennek az oprendszernek, hogy kellően "beálljon"...

(Az XP-nek is kellett néhány év.)


Számomra a Windows 7 olyannak tűnik, mint egy félresikerült gyerek...,

az ember kísérletezik vele, hogy karbantartsa, biztonsági szoftvert vásárol, minőségi tűzfalat, rendszerkarbantartó programot,

de hiába a sok erőlködés, többnyire csak baj van a rendszerrel.

Ha nem lennének a játékok, eltávolítanám a Windows-rendszert (mivel rendkívül időrabló) és csak a PcLinuxOS-t hagynám fenn,

az nem kínlódik, mint a windows, azt egyszerűen csak használni kell.


Így tapasztaltam (elég sok idő során).


A Windows és az egész körülötte lévő "aura" semmi egyéb, mint egy folyamatos pénzpumpa.


Az emberi mohóság egyre újabb és újabb szoftvereket hoz létre, melyek valójában az égvilágon semmit sem képesek megoldani.


A mohóság miatt nem lehetséges, hogy harmónia és összhang alakulhasson ki a Windows és "holdudvara" jelenségben.

Minden újabb problémára mindig újabb "gyógyszert" kap a beteg (money) és mégis folyamatosan haldoklik.


Biztonságmánia, karbantartásmánia, a rendszer legapróbb elemeit is fizetős "szoftverekké" tenni: ez itt a probléma.


Uff! Én beszéltem. :-)

2011. nov. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!