Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok 600 x 600-as képet...

Hogy tudok 600 x 600-as képet csinálni, úgy h nem nyújtja meg a képet?

Figyelt kérdés

Arckép kellene,de az átméretezésnél nyújtott lesz.

Próbáltam már vágni belőle,de hiába. Nagyon fontos lenne és sűrgős


2011. nov. 2. 20:06
 1/4 Heckler ***** válasza:
Ha nem 1:1 a képarány, akkor nyújtás és vágás nélkül ezt mégis hogyan szeretnéd kivitelezni?
2011. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyennek kell lennie? Hogy tudom átállítani az arányt?
2011. nov. 2. 20:10
 3/4 Heckler ***** válasza:
Azzal tudod "átállítani", ha négyzet alakúra vágod, vagy a keskenyebb oldalakhoz hozzáadsz annyit, hogy egyenlőek legyenek az oldalai.
2011. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is ne paintben módosítsd a képet nyújtással, mert azzal az deformálod a pixeleket.


Ki kell croppolni a képből azt a méretet amire szükséged van, ha van rá elég hely rajta.

XnView például képes rá, hogy kézzel croppold ki a kép egy részét, csak az egérrel kell húzni egy négyzetet (a lenti eszköztár pedig pixelben számolja hogy mekkora).

Vagy pedig a kijelölés arányát meg lehet adni (1:1), és akkor bármekkorára is méretezed a kijelölést, az tartani fogja a négyzet alakot.


Közben megnéztem, és a Paint is tudja ugyanezt. Kiírja mekkora területet jelöltél ki, azt már csak körül kell vágni, vagy kimásolni és elmenteni egy új munkalapon.

2011. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!