Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen "szemét" minden...

Miért ilyen "szemét" minden linux, hogy csak angol nyelven van benne minden?

Figyelt kérdés
Hiába állítom magyarra.
2011. nov. 3. 21:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul Virtuall box alatt használhatatlanok.
2011. nov. 3. 21:34
 2/7 A kérdező kommentje:
A puppy linuxban is akad az egér és a billentyűzet. Mi a francért mondja mindenki hogy csekély a hardverigényük. Ennél a win XP is jobb. :@
2011. nov. 3. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:

A hiba az ön rendszerében van. Talán kevés helyet vagy memóriát adsz neki...

Puppy meg puppy, a kis rendszerigényért kompromisszumokat kell kötni, esetében nem keveset.

2011. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
minden linuxot nem hiszem hogy egy év alatt ki tudnál próbálni. Ha az Ubuntu, Debian és Damn small linux is akad, akkor nem a linuxxal van a gond.
2011. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Virtuall boxon próbálom. Akkor ennyire sz@rok ezek az emulátorok?
2011. nov. 3. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, mivel ezek az emulátorok nem hsználnak hardveres gyorsítást a megjelenítéshez

Próbáld ki pl.: az Ubuntut Live CD-ről, ott 100% hogy nem fog akadni (bár ha jól tudom, akkor csak angolul elérhető)

2011. nov. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Linux-ok csak valós hardverre telepítve mutatják ki igazi "erejüket".CD-ről futtatva vagy virtuális gépen előfordulnak olyan hibák hogy akad az egér,lassú,nem reagál..stb.


Szánj rá időt és próbálj ki,telepíts fel minél többet ne csak egyet mivel a különböző Linux disztrók eltérőek.


Amit ajánlok:


PCLinuxOS

Mandriva

blackPanther

Ubuntu

LinuxMint


A nyelvvel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni mivel én csak 1 disztrót használok hosszabb ideje napi rendszerességgel azt is angolul,a többit csak kipróbáltam és a maygar nyelvvel nem foglalkoztam.De egyszer magyar nyelvet telepítettem a kezelőfelülethez (KDE),annak a disztrónak amit használok és automatikusan minden telepített programhoz is letöltötte a magyar nyelvet (ha volt) és be állította alapértelmezettnek.Innen kezdve pedig minden programhoz amit telepítettem automatikusan magyarul telepítette (ha volt hozzá magyar nyelv).

Szóval ezzel nekem nem volt gondom azon a disztrón amit használok és semmi mással sem ami azt illeti.


Amúgy ez jó,a Linux szemét mikor 90%-ban magyarra vagy bármilyen más nyelvre át lehet állítani mindent benne,programokat is de az XP-t nem tartod szemétnek az mellett hogy nyelvet állítani abszolút nem lehet.Azon a nyelven kell használnod ahogy megvetted vagy letöltötted más lehetőség nincs.Nem szurkálódok csak ez valahogy ellentmondásos és szerintem tök poén XD


Én azt ajánlom hagyd veszni a WIndows-t egy időre,próbálj ki több disztrót is,ismerkedj meg velük,tapasztald ki őket vagy ne foglalkozz velük,mert CD-ről vagy virtuális gépen úgy sem lehet igazán eredményesen használni őket.

2011. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!