Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet az oka az ok nélküli,...

Mi lehet az oka az ok nélküli, spontán módon történő restartolásnak? A gépem időnként minden előzetes jelzés és indok nélkül fogja magát, és magától újraindul.

Figyelt kérdés

Laptopom van, és úgy figyeltem meg, hogy youtube-ozás közben csinálja, de már kb 3 napja... Mitől lehet ez, és mit tudok tenni ellene?

Vírusellenőrzőm van, és futtattam is, nem talált semmit.

Ha van okos tanácsotok, írjatok!


2009. máj. 7. 16:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs, lehet, hogy nem a legmegfelelőbb kategóriát találtam meg a kérdésemnek... De úgy gondoltam, talán itt a sok informatikus-tudós tud segíteni.
2009. máj. 7. 16:44
 2/11 A kérdező kommentje:

Megnéztem több hasonló kérdést, nem segít a problémámon, mert

nem játék közben csinálja (nem is játszom rajta, hé!)

nem XP és nem is Vista van rajta, hanem Windows 7 próbaverzió (hosszú sztori, hogy miért), és csak pár hónapja lett újrarakva, mert az egész winchester ki lett cserélve. (Szóval többször volt már vele probléma, végül szervizben kötött ki, és kb. február óta használom így, ezzel az Op.rendszerrel)

Ezzel együtt nem tudom, mi lehet a probléma... :(

2009. máj. 7. 16:58
 3/11 anonim válasza:

Nem vagyok informatikus-tudós :) és a témában sem vagyok túl jártas, ezért csak tapasztalatból mondom: gyanítom, hogy Windows van a gépeden, mert nekem is laptopom van és az volt rajta és akkor csinált ilyesmiket, amikor frissítette a rendszert. Nekem ilyenkor egy kis ablak jelent meg, hogy 1percen belül újraindul a számítógép, és nem lehetett ezt az ablakot bezárni vagy az újraindítást megakadályozni. Ha neked is hasonló a problémád, akkor csak egyszerűen ki kell kapcsolni az automatikus frissítést, hogy utána ne indítsa újra a géped.

Lehet, hogy youtube videó lejátszásához használt programot próbálja mindig frissíteni, bár szerintem akkor csak a böngészőt indítaná újra...

2009. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem, nincs semmiféle jelzés, hogy "restartolni fogok". :S

És a vinyóval se lesz gond... a windows... hát, lehet, de az a bajom, hogy angol nyelvű, és nem igazán tudom, hol kéne beállítanom. (XP-vel könnyebben boldogulnék :S)

2009. máj. 7. 17:01
 5/11 anonim válasza:

16:58-es válaszoló vagyok


XP-m volt, így valószínűleg nem az a problémád mint nekem.


Egyébként ha úgysem használod játszásra a géped, miért nem teszel fel valamilyen linux-ot? (nekem is sok problémám volt a Windows-al ezért nagy nehezen rászántam magam hogy linuxra váltsak és nagyon meglepődtem, mert egyszerű felhasználóként hihetetlen könnyű feltenni és használni is)

2009. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Attól, hogy értek néhány szakkifejezést, sajnos még nem értek jobban a géphez... Ha értenék, nyilván nem itt kérdezősködnék... :( Most ez nem ellened irányul, csak jelzem, hogy nem értek hozzá, egyedül nem csináltam még soha, és nem is egy idegen rendszerrel szeretném kipróbálni. Meg aztán ki tudja, később ki mire fogja használni a gépemet, és abban sem vagyok biztos, hogy szegényke bármit elvisel... Az op.rendszert lefelejtették róla, mikor a szervizből visszakaptam, és mást nem tudtunk rá föltenni, csak ezt, ami rajta van (íme a hosszú sztori), mert nem volt participionálva, és neki ez nem tetszett... Ezért a 250 GB-ból kiválasztott magának 20-at, amit használ, a többi parlagon van, hozzá se férek, ez meg már nem bír sok adatot tárolni... :(

Tudom, nagy baj az agybaj. De talán rájöttél, leánygyermek vagyok. (20 és 25 között, de ez mit számít...) Nem értek hozzá...

2009. máj. 7. 17:28
 7/11 anonim válasza:

Nem szeretnék erősködni, de lényegében a Windows 7 is egy teljesen idegen rendszer hisz csak annyi köze van az előzőekhez, hogy ez is Windows, és ha jól vettem ki abból amit írtál ezt is te tetted fel a gépedre, és linuxot telepíteni sem bonyolultabb, sőt...


Egyébként milyen laptopod van? Ezt azért kérdezem, mert általában a laptopoknak is vannak saját programjaik legtöbbször egy rejtett, felhasználó számára láthatatlan partíción, és ha ez meg lett bolygatva, annak durva következményei lehetnek.


Egyébként jól értettem, hogy 250Gb-s winyóból 20Gb-t látsz???

2009. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, de nekem is hasonló problémám van: XP-t használok régóta, nem volt semmi nagyobb gond a gépemmel sokáig, de mostanában nekem is elkezdte ezt a spontán újraindítást (ennek amúgy semmi köze a frissítés utáni újraindításhoz). Nem biztos, hogy ugyanaz a problémánk de kísértetiesen hasonlít.

Először hardverproblémára gyanakodtam, de már nem vagyok benne biztos. Mikor áramkimaradás miatt (néha előfordul nálunk) újraindul a gép akkor bebootól és kész, lehet rajta dolgozni. De mikor spontán újraindul, akkor bebootolás után kiírja, hogy "A rendszer súlyos hiba után állt helyre"... "Tájékoztassa a Microsoftot a problémáról"... és ott a hibajelentés küldése lehetőség. Emiatt azt gondoltam az oprendszerben van a hiba, de újratelepítés után is ez folytatódott. Van olyan, hogy egy nap egy csomószor újraindul, de többnyire 1-2 naponta 1szer. És ezt akkor is megcsinálja mikor egyáltalán nincs megterhelve.

Idegesítő, de nem tudok rájönni mi a hiba.

2009. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ha rájöttem, megírom!

Vagy ha mások rájönnek :)

2009. máj. 7. 18:17
 10/11 A kérdező kommentje:
18:10 - írtam neked privátot. Lehet, hogy itt egy kissé bonyolultan fogalmaztam, de nem akarom ide írni az egész litániát.
2009. máj. 7. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!