Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftveres megoldással...

Milyen szoftveres megoldással javíthatnám a gépem teljesítményét, illetve mivel tehetem olyanná azt, mint régen volt?

Figyelt kérdés

Sajnos a számítógépem mostanság borzalmasan rosszul teljesít. Néhány hónapos Windows 7 SP1 x86 van rajta. Nagy problémás, hogy elég sokat dolgozik a merevlemez, miközben nem megy túl sok minden, ami miatt ezt csinálnia kellene, ráadásul a töltögetés közben a teljesítménye rossz, néha, ha msn-en,vagy Google Chrome-ban írok valamit, komolyan késik a karakterek megjelenése. Szóval, mintha nagyon le lenne terhelve a számítógépem. Hasonlót tapasztalok más programoknál, pl. 3ds max néha másodpercekre megáll, pedig semmi komoly scene nincs nyitva. Unity3D játék motorban ha futtatom, amit csinálok, érdekes mód nincs ilyen probléma. De legtöbb esetben ezt tapasztalom. Irreálisnak tartom ezt, pláne, hogy volt, hogy ennél sokkal jobban működött a gépem, háttérben futó nem szükséges szolgáltatásokat kiiktattam, töredezettségmentesíteni rendszeresen szoktam, szabad helyem van elég. Tény, nem egy mai gép, de azért sokáig jobb volt ennél, utóbbi hónapokban kezdődött a visszaesés, elegem lett belőle, hogy egy karakter modellt nem tudok készíteni, mert néha-néha megakad elég rendesen a program működése.


Régebben másfél évig használtam Win7 x64-et, még azzal is sokkal jobban teljesített, pedig az rendesen használta a RAM-omat!


Sajna most fejleszteni nincs pénzem.


Esetleg lapozófájl beállítására valami ötlet?


Amit még meg fogok próbálni: registry pucolás, ez még nem volt meg.


A konfigurációm: 3 GHz-es Intel Dual Core, 2*1GB RAM@667MHz, 160+250GB HDD (Samsung, WD, mindkettő SATA2-es), HD 2600 XT, 256MB videokártya.


2011. nov. 10. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ccleanert futtas napi egyszer én minden nap futtatom és kb 250 MB-nyi szemetet távolít el.
2011. nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én gépem dettó ugyanez, és kifogástalan. Talán annyi a különbség, hogy egy 500GB-s vincseszterem van. Lehet vírusod is! Ha sokat dolgozik, és eszi a memóriát, bármi elképzelhető. Egyébként nekem is win 7 64 bites op rendszerem volt fenn, de nagyon kellett volna a telóm miatt egy Bluetooth kapcsolat. De a meglévő adapteremhez nem találtam 64 bites drivert. Gyorsan lecseréltem a win 7, x32 professionel re ( ezzel mellesleg tisztára is pucoltam a winyót. Most megy mint az oroszlán...
2011. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ma sok tesztet csináltam. Megvolt a registry pucolás és defragmentálás is. Vírus ellenőrzés úgyszintén, és nem talált semmi az Avast boot idejű ellenőrzése.

Aida64-ben csináltam merevlemez sebességtesztet, jók lettek az eredmények, tükrözik azt, amit tudniuk kell. CPU kihasználtság viszont 3-6% volt.

Aida64 CPU tesztjeit lefuttattam, és volt, hogy totál lebénult a gépem, persze 100%-on kell, hogy használja a CPU-t apám gépén (Core2Duo 2.2GHz, tudom, jobb proci, mint az enyém), simán mozgott az egér, nálam lefagyott, sőt, az alaplapom hangszórója fura hangot adott ki, ilyen "pririririri..." hangot (nem tudom másképpen jellemezni, lényeg, sűrűn adja ki azt a hangot olyankor). Ekkor volt a "bénulás". A teszt sikeresen lefutott.


Kipróbáltam apám gépén a Minecraft-ot, aki ismeri tudja, izzasztó kis játék, gyakran akad, RAM zabáló program. Apám gépén stabil 50-60FPS-el ment, nagyon ritka, hogy kicsit megakadt volna, inkább csak az elején, nekem 20-22, de abba nem számítottam bele az olyan töltögetéseket, ami 1-2FPS-re lefogják a játékot.


Melegedés:

WD merevlemezem átlag hőmérséklete: 35°C

Samsung HDD átlag hőmérséklete: 42.8°C, a HD Sentinel szerint az már picikét több a kelleténél


CPU: 100%-os terheltség mellett maximum 56°C


Az a vicc az egészben, hogy 100% terheltség mellett használható a gépem, csak amikor van egy kis HDD aktivitás rögtön keményen lefogta. (Aida64 Stress tesztjét futtattam)

Akkor is, valahogy ellent mondd a logikának, hogy 100%-os CPU kihasználtság mellett miért jó a teljesítmény és miért nem akad. Viszont ha videót konvertálok, akkor már nem túl rózsás a helyzet.


Alapjáraton mindkettőnk gépének memória kihasználtsága olyan 700-800 MB (Win7 x86, SP1). Ez teljesen rendben van mindkettőnk gépének esetében, reális a RAM kihasználtság.


Az a baj, már nem tudom, mit lehetne még esetleg kielemezni, hogy rájöjjek a problémára. Valami ötlet? Vagy megoldás?


Apám számítógépe, csak összehasonlítás-képpen:

2.2GHz Intel Core 2 Duo

2*1GB RAM@667MHz (Kingston, enyémbe Kingmaxok vannak)

ATI x1650

WD 500GB HDD

Maxtor 80GB HDD

2011. nov. 11. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem 99% ban mindent kizárhatunk

kivéve az alaplapot ez ugy 50% ban esélyes hogy be fog halni vagy vmi meghibásodot rajta

a másik 50% ami szerintem sokkal biztosabb bár még egy hibás alaplapal eldöcög a gép adig egy

hibás cpu val már nehezen de amiket irsz nem lehet kizárni hogy a cpu n valamilyen chipek nemsokára behalnak és akor persze egész cpu is.

szóval ha még számít

de gondolom azóta szerviz let belöle

elöször egy egy cpu cserés teszt nem ártana

és egy ful cpu tesztelöt azal lefutni

meg meffigyelni jelentkzik e a hiba azoknál mint a régivel

egy új dualcore vagy core2duo anyira vészesen nem drága

ha tuningoltad a géped akor mindkét dolog esélyes hogy haldoklik cpu is meg alaplap

ha már megcsinálták irhatnál hogy eltaláltam e:)

remélem sikerült olcsón megusznod

2011. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gothicfan válasza:
megoldódott a probléma?
2015. máj. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!