Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb böngésző?

Fekete Baldvin kérdése:

Melyik a legjobb böngésző?

Figyelt kérdés
Melyik a leggyorsabb ? Pc-re ? Safari , Mozilla ? Opera ?
2011. nov. 10. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én az Opera-ra szavazok.
2011. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
hát ezeket már mind próbáltam, meg még többet is, leggyorsabbnak a Chrome-ot találtam.. legjobbnak nem biztos, de mégis annál ragadtam le
2011. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Azok közül amiket használtam a Chrome volt a leggyorsabb, és nem is néztem tovább, még mindig ezt használom :D
2011. nov. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
a mozzilla nem rossz, de teletömi saját magát minden szarral, és ez le tudja lassítani. De ha rászánsz pár percet időnként hogy leszedj róla minden kiegészítőt, akkor jó és gyors böngésző, a legtöbb weboldal jó rajta. Az opera nem akadékoskodik a frissítésekkel, nem omlik össze, jó de semmi extra. Tudom még említeni a SeaMonkey-t ami az operához hasonló, csak mégegyszerűbb. Ha pedig übergyorsan kell valami, akkor Midori, mert azt nem kell telepíteni, ezért indításkor is ahogy kattintasz, abban a minutumban felugrik az ablak és várja a parancsot. Böngészés közben is ez a leggyorsabb.
2011. nov. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 2xSü ***** válasza:
100%

A kérdés önmagában értelmetlen, már ami a legjobbat illeti. Ez kb. olyan kérdés, hogy melyik a legfinomabb étel.


A gyorsaság is függhet olyan tényezőktől, amelyek akár a sorrendet is meg tudják változtatni. Függ a géped erősségétől, az ilyen-olyan paramétereitől. De leginkább a felhasználási módtól függ. Általában egy fülön böngészel, vagy általában 30 fül van nyitva? Milyen jellegű oldalakt böngészel (statikus oldalak, vagy javascripttel telepakoltak)? Milyen más alkalmazások futnak közben? Milyen funkciókat vársz el egy böngészőtől? (A kiegészítők is erősen tudnak változtatni a böngésző sebességén. Lehet, hogy az egyik lassabb, de alapból rendelkezik olyan funkcionalitásokkal, amivel a másik nem. Viszont a gyorsabb böngészőre ha felteszed a szükséges kiegészítőket, akkor lehet már lassabb lesz az összkép.)


A sebességnek is több összetevője van. Javascript? Oldalmegjelenítés sebessége? A kezelőfelület reakcióideje? Indítási sebesség?


Ezekre a kérdésekre nincs objektív válasz. Érdemes kipróbálnod a főbb böngészőket, és magadnak eldöntened, hogy melyik felel meg leginkább az elvárásaidnak. A főbb alternatívák:

- Internet Explorer

- Firefox

- Chrome

- Opera

- (Esetleg Safari)

- (Esetleg Maxthon, ami az IE-t teszi kicsit más megítélésbe)


Ha erős géped van, mindenképpen ajánlott ezekből a legfrissebb stabil változatot alapul venni. Régebbi gép esetén megfontolható, hogy valamelyik régebbi változatot is teszteld.

2011. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A három közül talán a Mozilla a leggyorsabb, de ha tényleg gyors és megbízható böngésző kell, akkor: Google Chrome 17.0.938.0 [link]
2011. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Opera
2012. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Szerintem próbáld ki a Comodo Dragon-t.Nekem bejön :)
2012. dec. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Eleinte a nálam a Google Chrome volt a nyerő mert az volt a leggyorsabb de sajnos gyakran összeomlott és a forditó funkciója se mindig müködött. Kiróbáltam a Mozzila Firefoxot de nekem lassúnak tünik . Ezútán jött az Opera nagyon megszerettem .A szabvány követésben az Opera mindig is jó volt,de ez csalóka, hiszen attól mert az Opera a legjobb e téren, nem minden weboldal jelenik meg rajta jól, a fejlesztők hibájából kifolyólag, mert kevesen használják, akkor minek azon is megnézni. És amit most használok az a Maxhton Böngésző én ugy vettem észre hogy hideginditásnál kissé lassucska,de azutá szépen müködik én erre a böngészöre szavazok az kicsit túlzás hogy 200%-al gyorsabban rajzolja ki a weboldalakat mint a Google Chrome .De rengeteg hasznos fúnkciója van Addonokkal és felszínekkel bővíthető és hihetetlen módon alakítható a felülete, a fülek, a billentyűparancsok, az egér mozdulatok, az oldalsáv, a gyors eszközök minden.


Egy felsorolás pár további tulajdonságáról:

Beállítások, kedvencek, gyors URL, stb. on-line szinkronizálása

Oldal némítás, Bővítmények, Letöltéskezelő (választható), URL biztonsági ellenőr

Videóknál felbukkanó Lejátszás az ablakban Mentés fül

Egér mozdulatok, URL fedőnévvel (alias) navigálás, Privát ablak

Osztott képernyő, Kiváló fejlesztőeszközök, Kitöltés varázsló

Képernyő mentés, Online Jegyzettömb, Konfigurálható oldalsáv

Helyesírás ellenőrzés, RSS olvasó, Fájlszimatoló és ez a legjobb böngésző szeintem :)

2013. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírási hibáért nem Maxhton hanem Maxthon de a lényeg akkor is az hogy szerintem ez a legjobb böngésző. Érdemes kipróbálni viszont én a kezdőlapnak a [link] ot állitotam be mert szeretem ha ez a kezdőlap :)
2013. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!