Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, mivel fogjak hozzá?...

Hogyan, mivel fogjak hozzá? VHS video kazettatartalmak DVD-re másolása.

Figyelt kérdés
Van egy VHS magnóm és egy LG lejátszó-iró DVD készülékem. Azt hallottam, hogy ha megfelelő átjátszó zsinórral a DVD-be vezetem az analóg jelet, akkor a VHS kazettartalmat DVD lemezre tudom irni. Megy ez igy és ha igen, milyen zsinórral? Vagy esetleg másképpen, más uton?
2011. nov. 20. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

RCA kábellal szerintem meg tudod oldani, a magnó RCA kimenetét, és a DVD íród bemenetét kell összekötnöd kábellal [link]


Elindítod a VHS magnón a lejátszást, az írón a felvételt, és valós időben fogja másolni. Ha írsz típusszámot az LG-ről, többet tudok segíteni.

2011. nov. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Előre is köszönöm önzetlen segitségedet!

Elküldöm a DVD hátlapjának fotóját/A bekötések -vezetékek- most egy Panasonic plazmatv, egy Upc médiabox, egy LG DVD iró és egy Samsung házimozi kombinációban vannak/:



[link]


És ime a DVD műszaki jellemzői:

[link]


A hátlapfotót letölthetnéd és irhatnál rá jelzéseket, hogy mit és hová csatlakoztassak, ugy, hogy a tv képernyőjén egyben láthassam az anyagot.

De ha igy nem menne, akkor láthatás nélkül is jó lenne.


Az a tervem, hogy a DVD-ékről majd konvertálom videofájlokká és ujabb biztonsági mentés gyanánt külső adattárolóra is átmásolom/áthelyezem/.

2011. nov. 20. 09:21
 3/7 A kérdező kommentje:

DVD-ről már nagyon megy a konvertálás.


A küldött fotók alapján pontositanád melyik RCA kábel a jó, mert én a neten sokfajtát találtam, ime:

[link]

2011. nov. 20. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Az AV IN3 -ra kell csatlakoztatni az RCA kábelt:

[link]


Ide 3-as RCA kábel kell, a színjelöléseknél a sárga a videojel, a másik kettő az audio jobb és baloldala- ezt általában fehér és piros színnel szokták jelölni.

[link]


Ha elindítod a VHS-en a lejátszást, akkor már kiválaszthatod az LG menüjében az AV3-as bemenetforrást- ekkor látható lesz a tv-n is a VHS tartalma.

2011. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindent, be fogok számolni a sikerről.


De ha már itt tartunk, van nekem egy "HP ProBook 4720s" laptopom is, W7 van rajta. Lehetne vele a VHS magnó analóg jelét digitalizálni közvetlenül videofájlba? A laptopon nem látok RCA bemeneteket. Persze nem probléma, ha nem megy, mert segitségeddel a másik ut teljesen világos számomra.

2011. nov. 20. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem; laptoppal digitalizálni lehet, leggyakoribb az USB-s digitalizáló, de ezeknél még a 30-40 ezres árkategória is eléggé silány minőséget produkál, ezért szerintem nem érdemes ezzel próbálkozni.
2011. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez is gyengén muzsikálhat?


[link]

2011. nov. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!