Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Könnyen felidegesedők kérem...

Könnyen felidegesedők kérem ne olvassák saját érdekükben, nem tud lejátszani a laptopom se zenét, se videót, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Mármint korongról nem tud!

Amit a meghajtóba beteszek. online filmet pl tudok nézni :)


Tulajdonképpen már másfél éve tökéletesen elvagyok vele, cd-t, dvd-t tudok vele írni, de lejátszásra még sosem használtam, és most szembesültem eme problémával!


Köszi annak, aki segít!

Tudom kicsit idióta vagyok, de nem vagyok mai csirke, szóval idegen szavakat ne használjatok! :)


2011. nov. 29. 13:03
1 2
 1/15 Jenci ***** válasza:
Valószínű,hogy nincs meg a lejátszáshoz szükséges minden kodek.Egy a lényeg töltsd le ezt : [link] és telepítsd fel.
2011. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

letöltöttem kicsomagoltam, de nem tudom telepíteni, nincs mit rajta telepíteni!


viszont betettem egy dvd-t a meghajtómban, és ha rákattintok a sajátgépre, a meghajtó tök üres.

nem olvas be semmit!


?

2011. nov. 29. 13:40
 3/15 A kérdező kommentje:

működik amúgy ez a progi, amit javasoltál, de csak 1 féle eredeti cd-met játssza le, az is komolyzene.

írt cd, és eredeti dvd-t még mindig nem játssza le, evvel sem!

2011. nov. 29. 13:49
 4/15 Jenci ***** válasza:
Bocs,igaz azt nem kell telepíteni csak elindítani.Még ezt próbáld már ki: [link]
2011. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 MaXXeGee ***** válasza:

Ha beteszed a lemezt és a sajátgépben nem jelenik meg a tartalma, akkor egyértelműen a meghajtó nem olvassa be. Igen, a meghajtók ebben a formában kezdenek elromlani, először a dvd-re írt dolgokat nem olvassa, aztán a nagyobb sebességgel írt cd-ket sem olvassa végül, semmit sem olvas.

Jobb esetben ez egy firmware hiba csak, amit a gyártó oldaláról le tudsz tölteni, és frissíteni. rosszabb esetben viszont hardveres meghibásodás (elöregedés, bepiszkolódás.

Ez a rész a DVD-re vonatkozik. A codekek kérdésére annyit tudok mondani, hogy amit neten nézel, azt FLV formátumban nézed (többnyire)és azt a flash player (ami pl a Google Chrome-ban alapértelmezetten benne van) le tudja játszani.

Érdemes az operációs rendszernek megfelelő kodek csomagok választani pl: Win7 esetén Windows 7 codec pack, Vista esetén Vista codec pack. Ezek egy kis guglizással ingyen letölthetők :)

2011. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Jobb esetben ez egy firmware hiba csak, amit a gyártó oldaláról le tudsz tölteni, és frissíteni."


ezt hogyan kell csinálnom?

Asus K50IN gépem van.

2011. nov. 29. 14:27
 7/15 A kérdező kommentje:

elöregedés bepiszkolódás nem lehet, kb 10x lehetett benne lemez :)

tök steril

2011. nov. 29. 14:31
 8/15 MaXXeGee ***** válasza:
A firmware frissítés alatt a DVD meghajtó gyártóját kell tudni, a meghajtó pontos típusát, és ez alapján az optikai meghajtóhoz tartozó firmware-t letölteni, a bepiszkolódás nem csak olyan esetben lép fel, ha piszkos lemezt teszel bele. Tegyük fel hogy olyan helyen laksz ahol mondjuk porzik az út, vagy a lakásban / szobában dohányzol, ezek mint elősegítik az elöregedés / bepiszkolódás folyamatát.
2011. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

everest-el meg tudom ezt keresni?

ha igen, akkor megmondod a listámból, hogy melyik az vajon?

2011. nov. 29. 15:04
 10/15 MaXXeGee ***** válasza:
Igen , egy full verziós everest megmondja, de az optikai meghajtókat az eszközkezelő is kiírja :) És igen, meg tudom mondani a listából, hogy melyik az :)
2011. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!