Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kiírt dvd lemez, hang miért...

Kiírt dvd lemez, hang miért nincs?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van, hogy kiírok bármilyen íróprogival videókat, vagy filmeket, az asztali dvd lejátszó lejátsza, de hang nincs a videón. Ha visszateszem a lemezt a gépbe, gond nélkül hanggal együtt lejátsza. Ez miért lehet, megoldás? Köszi
2011. nov. 29. 16:23
 1/7 anonim válasza:
Mert olyan formátumban van a film, amit a dvd lejátszód nem támogat. A számítógépeden meg biztos vannak codecek, amik miatt a hang is megjelenik a gépen.
2011. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
konvertált videóknál sincs hang, és letöltött avi típusú filmekénl sem. A másik gépepem kiírt dolgoknál nem volt ilyen probléma.
2011. nov. 29. 16:32
 3/7 anonim válasza:
Ha a géped lejátsza, csak a DVD lejátszó nem, akkor a DVD lejátszó nem támogatja a formátumot, azért van, de ezt mindha már írták volna...
2011. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dvd lejátszóm: avit lejátszik, mpeg 4 kódolással, és mp3-at is játszik. Így konvertáltam, mpeg4-el, mp3-al. Nem játszotta le, úgyhogy esetleg a dvd íróra tippelek, de már 10 dvd lemezt elcsesztem, és idegbeteg vagyok miatta.
2011. nov. 29. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Leírjuk harmadszor is, hogy kodek gond vagy ne erőltessük?

Ja, rossz az íród - szerinted - és felíráskor csak a hangot hagyja le mi? Na ne má'?

2011. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
MP3-nál vigyázz, hogy ne VBR (változó bitsebességű) legyen, hanem CBR (állandó). Néhány kényesebb lejátszó a VBR MP3-at nem szereti. Találkoztam is már ilyennel.
2011. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Abból gondolom, hogy előző gépemen, ugyanazokkal a beállításokkal konvertáltam, állandó mp3 beállítással, és ha azon írtam ki, akkor lejátszotta.
2011. nov. 29. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!