Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Microsoft Wordben hogyan...

A Microsoft Wordben hogyan lehetne rendesen sorba állitani a z oszlopokban a számokat, értékeket?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:Beirok 4 értéket 4 különböző sorba, ugyanabba az oszlopba.Beállitom, hogy rendszerezze aszerint az oszlop szerint, viszont amikor bejelölöm azt,hogy "descending", akkor igy teszi sorba:+17

+5

-17

-5


Nekem pedig a -5 és a -17 épp forditva kellene.Mit tegyek?

Előre is köszi ;)


2011. nov. 30. 21:46
 1/2 anonim válasza:

Hát ezt nem itt kéne megtegyed, mert a word nem erre van beállítva. A word a karakterek alapján teszi sorrendbe és neki az ASCI kód szerint magasabb a '-' jel, mint a '+'.

Ráadásul a +17 kisebb lesz, mint a +5, mert sorban nézi a karaktereket, és az 1 kisebb, mint az 5.

Ezt az Excel tudja megtenni. Legegyszerűbb:

Jelöld ki a sorba állítandó számokat (külön sorban legyenek)!

Nyisd meg az Excelt!

Másold be a "Beillesztés/Paste" vagy Ctrl+V gombokkal!

Rendezd sorba a számokat! "Adatok/Data" "Sorba rendezés" (első művelet)

A sorba rendezetteket jelöld ki, majd "Másolás/Copy" vagy Ctrl+C

Menj vissza a Wordhöz és:"Szerkesztés/Edit" - "Irányított beillesztés/Paste special" (?) - és itt válaszd a "Nem formázott szöveg/Paste without formatting" (3. sor lesz valószínűleg)


Egy gond lesz: a pozitív számok elől eltűnik a + jel...

Erre is van megoldás, de ez kicsit trükkösebb, ha kell, írj privátban, megírom!

Sok sikert!


BTL

2011. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod, közben megoldottam a problémát.Egyszerűen kitöröltem a plusz jelet a pozitiv értékek elől.Ez megoldotta a problémát.De amúgy tényleg köszönöm.
2011. dec. 2. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!