Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítsek játékot?...

Hogyan készítsek játékot? Valami 3D-s Valami gta 4-hez hasonlító játékot mert el akarok jutni a rockstar north-ig.

Figyelt kérdés
Kell egy progi egypár valami erős progi kellene.(amiben lehet fizikát gravitáció,törés mentés,mesterséges inteligencia options ,map ,navigáció...stb. )Tudjátok mire gondolok .;)
2011. dec. 3. 16:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
15. Amíg kijön a gta 6 az kb 5-6 év addig megtanulom, és el is lehet kezdeni.
2011. dec. 28. 13:37
 22/35 anonim ***** válasza:
Soksikert hozzá! Először ne feltétlenül azokat kezdd el bújni, amit a 15-ös írt, mert alapok nélkül nem mész velük semmire. Matekkal és fizikával kezdj. Nézd meg, hogy egy informatikai egyetemi szakon milyen fizika és matek tankönyvek vannak. Ezek nyilvános információk, legyen ez az első próbatétel, hogy meg kell találnod:) Ha megtaláltad, sorrendben kezdd el beszerezni őket, és mindent meg kell tanulnod belőle. Vannak hozzá számítási feladatok is, ott ellenőrizheted, hogy érted-e az elméletet. Majd szólj, hogy hol tartasz:)
2011. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Jó akkor vaszek a libris kártyámon egy fizikás és egy matekos könyvet.



???

2011. dec. 28. 16:46
 24/35 anonim ***** válasza:
Őőő, eléggé félreértetted. Nem EGY könyvet kell venned, hanem kb. 5.-től 12.-ig +egyetemi tankönyveket, és 6 év alatt AZ ÖSSZESET kívűlről tudni és alkalmazni. Mindezt két tantárgyból.
2011. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Idézek:


"A GTA 4 fejlesztésén összesen 1000 ember dolgozott három és fél évig, s a dollárszámláló 100 milliónál állt meg."


Kicsit takarékoskodsz, hogy meg tudj fizetni ennyi profit, vagy nekiállsz magad, de nem lesz gyors a tempó...

2012. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Hozzá foghatsz játékfejlesztéshez, de valami nagyon egyszerűvel kezdd!


Ez messze nem olyan egyszerű, mint amilyennek gondolod.


Én Game Maker-rel kezdtem, ideális 2D-s játékok készítéséhez, ne tessék lebecsülni a 2D-s játékokat! Igen is lehet nagyszerű 2D-s játékokat készíteni. Ha 3D-t akarsz azonnal, talán a Unity 3D motort tudnám ajánlani, de ott se egy GTA-val kezdd. Sokat kell tanulni hozzá is, de legalább sok mindent adnak alapból, pl. egy jó fizikai motort, maga a grafikus része is jó, hangokkal sincs gond, rendkívül sokat tud, tényleg.

Amúgy Youtube-ról is lehet tanulni nagyon sokat, rengeteg oktató videó van fent (de ezek angol nyelvűek).

Viszont, kellene egy jó modellező (vagy te magad is megtanulhatsz modellezni, én egy régi 3ds max-szal kezdtem, mai napig 3ds max-ot használok, Photoshop ismeretek sem hátrány.

Szóval a játékfejlesztés egy nagyon sok rétű dolog, és egy komoly játékot évekig fejlesztenek, nagyon sokan.

Oké, ellenpéldaként tudom mondani a Frictional Games, bár ők is sok időt dolgoztak eddigi játékaikon, de ők csak 4-en (majd 5-en voltak), az Amnesia című remekművüket 5-en fejlesztették mindössze + szinkronszínészek, és egy-két ember, aki besegített pár dologba.

2012. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Fúúúúú, utolső válaszoló, egy játékra gondolunk? Amnesia - The Dark Descent. Ilyen Syberia-szerű, és félelmetes, marha jó:D Azt tényleg 5-en csinálták?:O Mekkora agyak - nem is a programozás része, hanem a játékmenetben lévő ötleteik miatt:) Mondjuk egynél többször nem merném megcsinálni, így is csak fényes nappal játszottam vele:D
2012. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
25-ös vagyok, igen, az Amnesia - The Dark Descentre gondoltam, a Frictional Games egy nagyon kicsi csapatocska, de nagyon tudnak valamit. A Penumbra sorozat is jó volt, az Amnesia még jobb. Ők a bizonyíték arra, hogy kevés ember is tud nagyszerű játékot csinálni. Persze, gondolom, nagyon tanult és tapasztalt emberekről van szó.
2012. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Lehetetlen hogy felvegyenek oda, és ráadásul... ahogy nézem 10 évesen... Addig még sok idő van. Lehet eljön a világvége is XD
2012. febr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

régi kérdés de hozzá szólok :) lehet tudásnélkul fejleszteni.Én a cry engine 3 as versionját használom és semmit de tényleg semmit nem értettem a játék készitéshez de már van 1 le texturázott mapom vannak katonák stb akiknek adtam physix et meg ai t a legnagyobb problémát a homok megfelelő szinének kikeverése okozta az editorban azzl ment el 4 nap xd most ott tartok hogy embereket keresek hogy segittsenek :)

amugy a játék cime Harc a Földért lessz xd :)

2012. máj. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!