Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP hiba. Mi lehet a...

Windows XP hiba. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyet még nem sok ember látott. Bárkit kérdeztem csak nézett nagy szemekkel és nem igazán tudta hova tenni. Szóval:

Az első bajom, de ez még a kisebb:

Felteszem az XP-t, majd a drivereket.

Onnantól kezdve bootolás után, mikor rákattintok a tálcára valamiért, a tálca másfél-két percre lefagy. Ez már csak azért is idegesítő, mert csatlakozós netem van, és addig csatlakozni se tudok. (ja igen és ha kint van az ikonja az asztalon akkor is csak az az idő leteltével nyitja meg)


Na de most jön az igazi nagy baj.

Már jó pár éve a Win 7-re vagyok kényszerülve emiatt.


Felteszem az XP-t, aztán a következőket csinálja:

Megfagy betöltés közben(megáll a kék csík, lefagy a gép)

vagy

Betölt, és kékhalál

vagy

Betölt aztán feldob mindenféle hibaüzenetet az asztalra.


Ezer helyről ezer féle XP-t próbáltam már feltenni(mindig tisztát, nem buheráltat) de ez a hiba áll fent.


Ötletek?


2011. dec. 8. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hardverhibák.
2011. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor hogy van az hogy Win 7 tökéletesen működik?
2011. dec. 8. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:

Erre csupán annyit kérdeznék, hogy milyen gépen használod. Mivel a laptop gyártók nagy része pl nem ad ki drivereket xp-re (pl asus, acer). Én is emiatt vettem MSI-t, annak meg Win7-hez nincs drivere.

Szóval tehát, a probléma oka egyértelműen inkompatibilis driver lesz.

2011. dec. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia :)
2011. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem proci driver lesz a ludas. Ha szar a driver, akkor annak annyi. Win7 szépen kezeli a procit, XP viszont terheli ahogy csak tudja. Nem biztos hogy a proci drivere a hibás, lehet hogy a HDD illesztőprogija. Hardwerhibára annyira nem gyanakszok, mert akkor a Win7 egyáltalán nem menne.
2011. dec. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
:)) megtudnád mondani nekem az alaplapod típusát ?
2011. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Abit KN 8 Ultra alaplap

AMD Athlon 3200+ proci

2011. dec. 8. 16:09
 8/12 anonim ***** válasza:
32 Bit-es XP-ket próbáltál? 64-est nem?
2011. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen, 32 biteseket. Nem vagyok madár, jócskán próbáltam utána járni mielőtt feltettem a kérdést. (de sajnos nem jutottam sokra)
2011. dec. 8. 16:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Szóval 64 Bit-est nem próbáltál? Mellesleg optimalizálni kellene a Biost. Ehhez egy hozzá értő haverod lenne a legjobb, ha te esetleg nem tudnál mindent.
2011. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!