Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan vagy milyen progival...

Hogyan vagy milyen progival tudom ezt megcsinálni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy képet szeretnék a honlapomra rakni, de úgy hogy a fehér háttér a képnek ne látszódjon, azaz az legyen a háttere mint ami a honlapnak. Milyen formátumba kéne a képet lementenem, hogy ezt megtudjam csinálni, vagy milyen progival tudom a fehér hátteret eltüntetni.

Értelmes válaszokat várok, előre is köszönöm!


2011. dec. 9. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Átlátszó háttér csak GIF és PNG képekben lehet, tehát ilyen formátumba kell mentened. Hogy milyen programban lehet megcsinálni? Pl: Photoshop.

Azt viszont nem tudom hogy Internet Explorer-ben tényleg átlátszónak látszanak az ilyen képek, IE6 -ban átlátszó helyett szürke lett az egész kép.

2011. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem mondott teljes hülyeséget az előttem szóló, de kijavítanám:

Többek közt a PNG és GIF formátumokkal oldható meg a probléma. A GIF általában kissebb méretű, viszont kevés színt tartalmaz és nem ismer egynél több átlátszóságot. Viszont lehet animálni.

A PNG már egy fejlettebb formátum. A képek a 32-bit -es mélységűek is lehetnek alfa csatornával és változó átlátszóságú színekkel. Valószínűleg pont erre van szükséged, ugyanis egy megfelelően, átlátszó háttérre elkészített PNG kép tökéletesen belesimul a háttérbe. (egy GIF-nél csúnya, recés élek lesznek).


Bármilyen átlátszóságot kezelő képszerkesztővel készíthetsz ilyen PNG-t. Az én ingyenes ajánlatom a Paint.NET nevű program, ha egyszerű cucc kell. Ha nem ijedsz meg egy bonyolultabb képmanipulálótól sem, akkor pedig a GIMP a te barátod. :)


Ha pedig a Vektorgrafika rejtelmes mezejére lépnél, akkor ajánlom az InkScape-t. Itt neked kell a képet megrajzolni, viszont szinte a végtelenségig felnagyíthatóak.

2011. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!