Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet két partíciót...

Hogy lehet két partíciót egyesíteni?

Figyelt kérdés

Szóval van egy NTFS partícióm (10GB) amin rajta van a win7. A másik egy FAT32 formátumú partíció (300GB). Amikor először megkaptam a laptopot alapból ez a kettő volt meg, és én a 10GB-re tettem a wint ekkor ugye magától átformázta NTFS-re. Ugy most h fentvan a win7 a FAT32-est nem tudom átrakni NTFS-be.


Na én ezt a kettő partíciót szeretném egyberakni, ami véglegül egy NTFS 310GB legyen.


Ezt hogyan lehet? Csak ha újrarakom a windowst? És akkor ha bebootolja a cd-t akkor az upgradera megyek vagy újból felinstallálom? (És ha ez a megoldás akkor nem gond mert még semmi sincs a laptopom most vettem)


köszi


2011. dec. 15. 20:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és ugye ezek rendszer partíciók szóval akkor ugye ezt nem lehet a lemezkezelőbe megcsinálni? Vagy igen?
2011. dec. 15. 20:56
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen újra kell telepíteni a Windowst mert 10 GB programoknak édeskevés. 60 GB-ot kell hagyni a C meghajtónak. Sokan 80-100 GB-ot hagynak, de az sok már szerintem.
2011. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De ha újratelepítem akkor lehet egybeolvasztani a kettőt is ugye?


És hogy kell újrarakni? Beteszem a cd-t beállítom h arrol bootoljon, és ott az upgradera megyek vagy megint a teljes installra?


Ám köszi a gyors választ

2011. dec. 15. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell újrarakni a Windowst, de a 300-as partíciódon lévő adatok mindenképpen törlődni fognak, ha ezt megcsinálod, szóval ésszel.


- Először is kattints a Sajátgépre, és a menüben a Kezelésre.


- A bal oldali sávban válaszd ki a Lemezkezelés pontot (a Tárolás menüben lesz).


- Miután lementettél minden adatot a 300 GB-os partíciódról, itt klikkelj jobb gombbal az azt képviselő "csíkra", és válaszd a "Kötet törlése" opciót.


- Miután törölted a 300 gigás partíciót (ezt onnan tudod, hogy "Nem lefoglalt" lesz ráírva, és fekete színű lesz), kattints rá jobb gombbal a MÁSIK partícióra, és válaszd a "Kötet kiterjesztése" opciót.


- Itt ha minden jól megy, csak a Next-et kell nyomogatnod, és minden okés lesz.


Vigyázz! Lehet, hogy sokáig el fog dolgozni az egyes lépések közt - néha úgy tűnhet, kifagyott, pedig nem! Csupán rendkívül erőforrásigényes és hosszú folyamat, ESZEDBE NE JUSSON újraindítani a gépet eközben!

2011. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
csak az a baj h a 300as partíciót nem engedi törölni mivel rendszerpartíció
2011. dec. 15. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor előtte formázd meg.
2011. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!