Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nincs OpenGL támogatás a régi...

Nincs OpenGL támogatás a régi x1650-es videokártyámon, legalább is driver szinten. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tudom, régi kártya, de amire van használva, arra jó. Viszont OpenGL kellene régebbi OpenGL alapú játékokhoz. 1.1-es támogatás van részben, de gyorsítás nélkül. Érezhetően lassú. Furmark el sem indul, állítólag 2.0-ás OpenGL kell neki, ez a kártya még pont ezt támogatja. ATI drivert leszedtem, újraraktam számtalanszor, több driverrel is próbálkoztam, de valahogy nem jó. DirectX-el nincs gond. Egyértelmű, hogy driver gond, csak már kifogytam az ötletekből, mit is csinálhatnék. Lett a gépbe korábban egy HD 2600 XT belerakva (PCI-E), akkor kellett a driverekkel vacakolni, később vissza lett téve a X1650 (AGP, mindkét foglalat van a lapon), viszont akkor is csak a Microsoft WDDM driverével ment (tudom, ott elcsesztem valamit a driverekkel, nem voltam elég körültekintő), viszont OpenGL-em most így nincs. Valami ötlet?

Amiket próbáltam még, kézzel leerőltetni a eszközkezelőben a drivereket, újra tenni a hivatalos ATI Drivereket, de nem lett jó.


Amúgy ASUS gyártotta X1650-ről van szó, a gyári driver nincs meg, de amúgy sem azzal ment, azt hiszem 10.2-es Catalyst volt rajta, most viszont azzal nem megy.


2011. dec. 31. 18:18
 1/3 A kérdező kommentje:

Operációs rendszer kimaradt

OS: Windows 7 x86


Valamint: AIDA64 leáll, ha az OpenGL kiterjesztéseket taglaló részt nézem, hasonló a helyzet az OpenGL Extension Viewer 4.0-val.

2011. dec. 31. 19:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Na, megoldódott a probléma, sikerült gyári drivert találni hozzá, és azzal jó lett!
2011. dec. 31. 21:50
 3/3 anonim válasza:
és honnan töltötted le a gyárit??
2015. jan. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!