Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 , xp vagy linux...

Windows 7 , xp vagy linux valamelyik fajtálya : Melyiket használjam és melyiknek mi az előny és hátránya?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj az xp nél az egyszerű, abból van a legtöbb, és semmi hátránya nincs. A 7 egy kicsit fejlettem de felesleges és csak lassítja a gépet a felesleges effektek miatt. Szierintem
2011. dec. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondták de igy ugy tom h kevesebbet tud a gépem mert az xp csak bizonyos határig tudja használni az alkatrészeket.(remélem érthetően irtam le) azért köszi
2011. dec. 31. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen géped van?

Régi géped? Ha igen, akkor Puppy Linux.

Ha már újabb, akkor OpenSuse, vagy Mandrivia-t ajánlom.

Az Ubuntu is jó, csak azzal, sehogy sem tudtam kibékülni - pl. Firefox FLASH player nem működik. Na nem jelenti azt, hogy nincs megoldás rá.

2012. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni?

Ha játszani akarsz, akkor csak Windows jöhet szóba. Különben Linux.

Nézz utána a rendszerkövetelményeknek:

Pentium sorozat, Celeron nem bírja a Win7-et. 2 gigabájt memória alatt se válaszd a Win7-et.

A Pentium III-ason jól fut a legtöbb Linux, de az ablakozófelületet jól kell megválasztani. Ennél régibb gépre tényleg csak kis Linuxot tegyél, Puppy, DSL és társaik.

2012. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

itt vannak amit a gép tud,én ehez nem nagyon értek szóval léci ird le hogy mit ajánlasz, és játékra akarom használni a gépet:

cpu:intel pentium 4 , 3000mhz (15x200)

alaplap neve:ASRock Pi4165G,

alaplapi lapkakészlet:Intel Springdale-Gi865g

ram:1024

videokártya:ATI Radeon HD 3600Series (512)

Hangkártya:C-media CMI8738/C3DX Audio Device

Everest-ből irtam ki ezeket az adatokat remélem onan kell

2012. jan. 1. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:

A Linux kevesebbet kell aggódni azért hogy vírust vagy kémprogramot kapsz be,mivel Linux-ra nagyon kevés vírus és kémprogram van.Amik meg vannak azok sem túl hatékonyak.Ráadásul a legtöbb Linux-nak fannak szoftver forrásai amire csak biztonságos programok kerülnek és és ha onnan telepítesz programokat akkor az esély hogy vírust vagy kémprogramot kapsz be gyakorlatilag 0.


Viszont ha Windows-on használsz valami normális tűzfalat és antivírust és okosan netezel és töltögesz le a netről akkor Windows-on is minimális az esély hogy bekapsz valamit.De még így azért nagyobb az esély mint Linux-on.


Ezen a téren hogy melyik operációs rendszert válaszd lényegében attól függ miben bízol jobban.A Linux-ban és az alacsony számú fenyegetésben vagy Windows-ban és a különböző tűzfalakban és antivírus programokban.


Linux-on kevesebbet kell aggódni a rendszer karbantartása miatt is,mivel a Linux "szívós" fél lábon is megy tovább valamint az ext fájlrendszer amit használ nem töredezik.

Ezzel szemben a Windows-t babusgatni kell mint egy csecsemőt,mert ha elhanyagolod a jó isten sem hozza rendbe ,lehet újra telepíteni a rendszert.


Ezen a téren hogy melyiket válaszd attól függ mennyire szereted,tudod karban tartani a rendszert.A Linux határozottan megbízhatóbb ezen a téren de azért láttam már Linux-ot is lefagyni és összeomlani.De azért akkor sem olyan ingatag mint a Windows.


A Linux sok eszközt képes kezelni,felismerni,sok régit is amire mondjuk nincs megfelelő vezérlő a Windows újabb verzióira.Például az én scannerem és bluetooth adapterem olyan régi hogy egyszerűen nincs Windows7 kompatibilis driver hozzá.Linux-on viszont ezek is kifogástalanul működnek minden mással együtt.De összességét tekintve a Linux kevesebb eszközt képes kezelni.Ha most felrakod és működik minden frankón az jó.De a jövőben ha csak nyomtatót,graff kártyát,rajz padot vagy modem,rooter bármit akarsz vásárolni körültekintően kell tenned,mert sok minden van ami nem vagy csak sok macera árán hajlandó működni Linux-on.


Ezen a téren határozottan a Windows a nyerőbb,persze ha hajlandó vagy kompromisszumokat kötni a Linux sem olyan rossz.De akkor sem tud annyi eszközt kezelni mint a Windows7 vagy XP.


Linux-ra nagyon sok ingyenes nyílt forrású program elérhető.Gyakorlatilag bármire akarod használni a gépet biztos hogy találsz Linux-on megfelelő programot rá.De ezen a téren is kompromisszumokat kell kötni mivel Linux-on határozottan kevesebb lehetőség közül tudsz válogatni.


Ezen a téren is a Windows a nyerőbb mivel sok mindenre 1001 program közül válogathatsz,de azért a Linux sem olyan vészes ha képes vagy elfogadni hogy egyes Windows-on kedvelt programjaid egy része nem érhető el Linux-ra és megtudsz válni tőlük


Ebbe bele tartoznak a játékok is.A játékok 99%-ától búcsút inthetsz Linux-on.Jó persze a Linux sem olyan elveszett,rengeteg játék van Linux-ra is és sok Windows játék futtattható Linux-on.De ezen a téren akkor is a Linux nagy hátrányban van.


Hogy melyiket válaszd nem tudom megmondani,ezt igazán neked kell eldönteni.Próbáld ki mindet és a tapasztalataid alapján dönts.


Én személy szerint másfél évig használtam Linux-ot.Szeretem,de végül az eszközök kompatibilitása és a program kínálat nem tudta kielégíteni a szükségleteim teljes mértékben és bele fáradtam hogy Wine-ban meg Virtual Box-ban próbálgassam futtatni az ilyen programokat.Ezért úgy döntöttem másfél év után hogy visszatérek Windows-ra..És megmondom őszintén,nem bántam meg :)Szuper operációs rendszer a Linux,de azért csak a Windows a világ első számú rendszere és ez azért érezhető is programok választéka és hardver kompatibilitás terén.


Hogy Windows XP vagy 7 küzül melyiket válaszd hát,mondanám hogy csak attól függ milyen géped van és hogy a játékokat Directx9 vagy 10-el,netalán 11-el akarod rendereltetni.De én személy szerint úgy gondolom hogy a WindowsXP tetszik vagy sem lejárt lemez.A Microsoft rég megakarta szüntetni a támogatást,de hatalmas sikere miatt még adott neki egy kis időt,de én úgy gondolom hogy akkor sem kap akkora figyelmet már az MS részéről (például biztonsági frissítések) miközben lassan itt a Windows8 is.És ezért én Windows7-et használok.Persze nagyon sok program továbbra is támogatja az XP-t és kevesebb a gépigénye is ezért lényegében jobb lehet az XP.De a termék támogatás miatt én inkább a Windows7-et ajánlom és őszintén szólva a 7 SP1 stabilabbnak is tűnik mint az XP.Nincs valami erős gépem.


Intel P4 HT 2.8Ghz

4Gb DDR2 RAM

Geforce 9400GT 512Mb


De ha felrakom az XP-t,frissítem,felrakok minden programot amire csak szükségem van,köztük a tűzfalat és antivírust is,máris egy élet mire fel áll a rendszer pedig csak max 1 óra telt el azóta hogy frissen feltelepítettem.Ezzel szemben felrakom a Windows 7 ultimate-et,minden progit ami kell,köztük a tűzfalat és antivírust is.És meg se kottyan neki,gyönyörűen szépen gyorsabban fel áll a rendszer mint az XP,a programok futtatásánál sem veszem észre hogy bármi lassabb lenne.Az XP-nek lassacskán vége lesz bármilyen szuper nagy sikere is van.Szerintem ha ki jön a Windows8 az XP-t lefogják csapni mint a legyet.Már nem azért mert a Windows8 olyan jó lesz,hanem hogy végre mindenki cserélje már le a régi rendszert az újra.Szóval mindenki vegyen újat.

2012. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát köszönöm hogy ezt leirtad,és még egy kérdés hogy játékra xp vagy 7?
2012. jan. 2. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a fenti irományomból látod hogy én Windows7 párti vagyok ezért én ezt ajánlom,de azért le írom mit gondolok.


Ha a gépedben valóban csak 1Gb RAM (1024Mb) van,akkor az 512Mb-os Radeon HD graff kártyád teljesítményét nem tudod kihasználni ezért gyakorlatilag mindegy.


Igaz a játékok gépigénye alacsonyabb XP-n,de ez első sorban a Directx-től függ.Szóval a program fejlesztői a gépigény-nél azt is figyelembe veszik hogy XP-n csak Directx9 van még Windows7-en Directx10 és 11 is.Ezért a Windows7-re azért írnak nagyobb gépigényt mert ott már Directx10 vagy 11-el számolnak.De Windows7-en is lehet Directx9-et használni és ez által a gépigény gyakorlatilag nem nagyobb mint XP-n ha Directx9-et használsz.Szóval ebből a szempontból is mindegy lényegében.


Viszont a Windows7 gépigénye nagyobb mint az XP-nek de én azt tapasztaltam amit fentebb is említettem hogy a Windows7 SP1 jobban optimalizált,stabilabb mint az XP és végeredményben semmivel sem lassabb és semmivel sem futnak lassabban a programok,játékok Windows7-en mint XP-n.


A gépigény egy dolog,a lényeg az optimalizáltság.Például a

RAGE vagy Bulletstorm például igaz csak LOW beállítások mellett,de gyönyörűen fut a gépemen.Még a Duke Nukem Forever például iszonyatosan laggol még LOW beállításban is.Hol ott a Duke Nukem Forever gépigénye kisebb tehát annak kellene jobban futni de mégis rosszabul fut mert kevésbé jól optimalizált.


Szóval ugyan ezt lehet elmondani az XP és Windows7 SP1-ről.Kezdetben az XP jobb volt,gyorsabb volt viszont mivel a Windows7 az új kedvenc ezért az MS erre nagyobb figyelmet fordít és az SP1-el a Windows7 a nagyobb gépigény ellenére szebben fut a gépemen mint az XP.


Ezért én Windows7-et ajánlok.Mondjuk megmondom őszintén az 1Gb RAM miatt kétségeim vannak hogy te is jobban jársz a Windows7-el.De az XP már az utolsókat rúgja,az MS hamarosan lefogja állítani a támogatást teljesen és ezzel együtt a szoftver fejlesztők is szépen lassan elfognak fordulni az XP-től.Ezért ha nálad a Windows7 gyengébben szerepel netalán én akkor is azt ajánlom hogy inkább rakj még +1Gb RAM-ot a gépbe minthogy továbbra is az XP-t használd.A graff kártyád miatt sem ártana mert 1Gb RAM mellett semmi értelme az 512Mb-os graff kártyának,egyszerűen nem birod kihasználni.


Szóval én több RAM-ot és Windows7-et ajánlok mindenféleképp.

2012. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mostmár akkor tudom mit kell csinálnom,mégegyszer köszi !:D
2012. jan. 3. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!