Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok-e olyan videószerkesztő...

Tudtok-e olyan videószerkesztő programot, ami az AVI-kat szerkesztés után konvertálás nélkül, AZONOS minőségben írja ki fájlba?

Figyelt kérdés
Több programot kipróbáltam, Pinnacle Studio 14, Adobe Premier Elements, Avid Studio, ezek mindegyike átkonvertálja és romlik az amúgy sem túl combos minőség. A UleadVideoStudio nem konvertálja át, szerkesztés nélkül azonos minőségű és mennyiségű (MB) a kiírt anyag, számítógépen visszanézve tökéletes, de ha csak egy feliratot vagy áttűnést beleteszek, a visszajátszás során a hozzáadott effektnél képhibák vannak benne, a médialejátszóm meg csak hang nélkül játssza le, szóval nem stimmel. Köszönöm!
2012. jan. 2. 20:17
1 2
 1/15 Jenci ***** válasza:
Én Sony Vegas-t használok már régóta.Nekem tökéletesen jó.
2012. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, ettől féltem, hogy valaki rögtön a vegast fogja ajánlani! Tudniillik én többször nekifutottam a vegasnak, de annyira idegen és bonyolult számomra a kezelőfelülete, a legalapvetőbb dolgokat sem találtam meg rajta, hogy feladtam. Ellentétben az általam felsorolt programokkal, amiknek kezelőfelülete közel áll hozzám és ismerem minden porcikájukat.

És te biztos vagy benne, hogy azonos minőségben ír a vegas? Mert ha igen, egye fene megint nekifutok. Ha megtennéd nekem, hogy megnézed az exportálási beállítások között, hogy szerepel-e ilyen, hogy Same as First Video Clip, vagy valami hasonló, tehát, hogy ugyanaz mint az első klip, nagyon megköszönném. Ez jelenti azt, hogy konvertálás, belenyúlás nélkül, csak a konkrét anyagot másolja. Mondom, a UleadVideoStudio-nál van ilyen opció, csak sajnos nálam valami gigszer van a kiírt anyaggal. Köszönöm!

2012. jan. 2. 20:41
 3/15 Jenci ***** válasza:
Én is kipróbáltam más programokat is,de ez tetszik a legjobban.Szóval a Renderelésnél"Renderer as" menüpont alatt kiválasztod az avi formátumot és rögtön alatta a "Template"-nél pedig a "Default Template" beállítást választod.Ez nem tömörít semmit,a forrás minőségével megegyező minőségű videót készít.Én a 9-es verziót használom.
2012. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos ez így nem jó. Pontosan beállítottam amit mondtál a vegas 10-en és sikerült az eredetileg 87 MB-os anyagból 2,63 GB-osat létrehozni. Nyilván, mert a Default Template opció mellett ott van az is, hogy: (uncompressed), tehát tömörítetlenül írja az anyagot. A videón semmit nem szerkesztettem, csak behoztam és kiírtam. Olyan program (vagy beállítás) kellene, ami ilyen esetben pont olyan méretű és minőségű anyagot "másol". Megpróbáltam az NTSC DV beállítással is, ez már csak 246 MB, de sokkal rosszabb minőség, mint az eredeti.
2012. jan. 2. 22:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Jól elbeszélgettek itt, bocs hogy beleszólok, de te az életben nem találsz olyan programot, ami AVI-ból szerkesztés után ugyanolyan minőséget csinál. Ha az AVI-t csak simán kitömöríted és újra AVI-t csinálsz belőle az csak minőségromlással megy végbe, kivéve ha tömörítetlen formátumba dolgozol, ami meg több száz GB. Minőségromlás nélkül nem fog menni...
2012. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ebben tévedsz. A UleadVideoStudio átkonvertálás, újrarenderelés nélkül, az adott AVI videót "lemásolva" írja ki, pontosan olyan minőségben és MB mennyiségben mint az eredeti, számítógépen lejátszva tökéletes, akkor is ha megvágtam az anyagot! Számomra szomorú tény, hogy az idióta médialejátszóm (pedig új és nem olcsó) nem játssza le. Csak akkor renderel a program, ha feliratot, vagy valamilyen effektet, áttűnést stb. teszek bele, de akkor is csak az effekt vagy felirat helyénél, nem pedig az egész anyagot dolgozza át! (Megint más kérdés, hogy szarul rendereli, hibás lesz az effektnél a film.) Maradnék is a Ulead-nál, mert nekem bőven elég lenne, ha csak megvágnám a filmjeimet, ha a médialejátszó nem szarakodna vele. Sok-sok órányi, fontos fényképezővideóm van, nem szeretném ha még tovább romlana a minősége. Az alapelv, tehát a vágás esetén is minőségromlás nélküli videoimportálás létezik, ez nem kérdés, csak kell egy programot találnom, amelyik megcsinálja és a lejátszóm is szereti.

Köszönöm!

2012. jan. 3. 13:21
 7/15 Jenci ***** válasza:
Sajnálom,hogy nem jött össze.Amúgy csak első látásra bonyolult a Vegas.Én mpeg-be mentek és onnan konvertálok dvd-be.Nekem nincs vele bajom,a minőséggel sem,pedig családi videoimat szoktam készíteni vele.
2012. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hosszú évek óta DVD-re írom én is a kész filmeket menüvel, így természetesen MPEG-be mentettem mindig. A minidv-s videókamerám által rögzített 1 óra anyag kb. 13 GB DV-minőségben, ugyanez MPEG-ben 3 GB körüli. Régebben nagyon fontos volt a kisebb adattároló méretek meg a menüs DVD miatt a konvertálás, így megbarátkoztam a kismértékű minőségromlással. A videókamerám anyagait szerintem ez után is MPEG2-be fogom menteni, olyan nagy a méretbeli különbség. Viszont az újabban beszerzett fényképezőgépemmel készített AVI videóim mérete nem sokkal nagyobb, mint az MPEG2, s így nem szívesen vállalnám a minőségromlást, ha van rá mód. A 2 TB-os HDD-k meg a médialejátszók korában ráadásul már nem olyan fontos a DVD-re írás. Ja, és nem csak a képminőségről van szó, a konvertálás az amúgy sem túl hájfidelti hangminőségen is ront.
2012. jan. 3. 19:09
 9/15 Jenci ***** válasza:
Ha elfogadsz tőlem egy jó tanácsot,akkor NE tartsd a családi filmeket merevlemezen.Vegyél inkább dvd-t,abból is a külön tokban árultakat,mert azokat a gyárban ellenőrzik egyenként.A hengerben árultakat viszont csak szúrópróba szerűen.Sajnos tapasztalatból beszélek.
2012. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jóindulatú tanácsot! Én az eddig elkészített családi, tehát pótolhatatlan videóim és fotóim mindegyikét 2-3 DVD-n és 3(!) merevlemezen őrzöm. Tehát minden egyes film és fotó minimum 5 példányban van meg. A többi, nem DVD-re írt, hanem más formátumú, de fontos videó, kép, dokumentum "csak" a 3 vincseszteren található. Azóta vagyok ilyen paranoiás, amióta (sok éve) egy balul sikerült ghost-os partícióklónozásban odavesztek a videóim, képeim, adataim, dokumentumaim. Az eredeti videóim szerencsére megvoltak mini dv-n, azokat hálisten megőriztem, soha nem töröltem. Mondjuk több hónapba telt, mire újra megvágtam és filmmé formáltam őket, de ez lényegtelen. Igazából a digitális fotóimból szenvedtem el veszteséget. Mivel akkor volt kb.2 éves az első gyerekem, sokat fotóztam és bevallom őszintén, idegösszeomlást kaptam, azt hittem, hogy minden eltűnt, amit addig megörökítettem. Kihívták az orvost, aki lenyugtatózott. Aztán később persze kiderült, hogy egy csomó minden megvolt más adathordozókon, úgyhogy végülis kb. 3 hónap fotóanyaga tűnt el, s ezt a Kürt adatmentő kft. sem tudta előhozni, pedig egy raklap pénzt fizettem nekik. Nyilván ha akkor egy picit elgondolkozok, hogy nagy része az anyagaimnak nekem is megvan valahol, akkor se injekció, se kürt nem kellett volna, de hát be voltam kattanva.

Szóval elég komolyan veszem ezt a kérdést, és én is mindenkit erre biztatok!

2012. jan. 3. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!