Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programot használtok a...

Milyen programot használtok a fotóitok vízjelezésére?

Figyelt kérdés
Vízjelezni szeretném a képeimet, mert sokan lopják. Milyen programot hasznaltok? Átlátszó vízjeleket szeretnék a képeimre és sokat.
2012. jan. 2. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Miután elkészítetted a vízjeled, Xnview-el tömegesen ráégetheted.

Csak böngészd ki a mappát a programban, jelöld ki a képeket, jobb katt és Konvertálás... (asszem, rég láttam magyarul)

Itt az átalakítások fülön van vízjelre lehetőség.

Ajánlom, hogy alfa csatornás vízjelet csinálj mondjuk png formátumban, mielőtt ráégeted. Így igényes eredményt kapsz.


Egyébként bár nem tartozik hozzá, én nem értem egyesek miért vannak úgy oda ettől. Én inkább Creative Commons Share-Alike licensz alatt töltöm fel a képeim, had használja aki csak akarja. Van akit ez annyira tud mindig zavarni, de nem értem miért. :)

2012. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég értetlenül írtad hogy lehet tömegesen vizjelezni. Megismételnéd? A vizjel már készen van png be. Xnview is van. Csak tömegesen szeretném ráégetni 1db képre.
2012. jan. 2. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Na akkor csapó 2...


Xnview-en belül keresd ki a mappát amiben a kép(ek) van(nak). Jelöld őket ki, mint ha az intézőben lennél. Kattints jobb kombbal az egyikre és válaszd a "Konvertálás..." lehetőséget. (Ctrl-U)

A felugró ablakban válaszd ki, hogy hová és milyen formátumba akarsz konvertálni. Aztán menj az ablakon belül az átalakítás fülre. Keresd ki a Vízjel szűrőt és add hozzá. Itt válaszd ki a vízjeled fájlját. Az átlátszóságát is megadhatod 1-100 -ig. (1 alig látható, 100 teljesen)

Medadhatod még azt is, hogy mennyivel akarod függőlegesen és vízszintesen eltolni. Sajnos többször nem rakja rá neked, ahhoz a vízjelnek kell olyannak lennie. Viszont ezt csinálhatod akár egész fényképalbumokkal is.

Ha pedig van kész képed és egyesével akarod rárakosgatni csak, azt bármilyen valamirevaló képszerkesztő megcsinálja neked.

2012. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!