Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programbot használják...

Melyik programbot használják legtöbben modellezésre (Maya,3ds max. )?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem erre senki nem fog tudni válaszolni.


Itt inkább annak a kérdésnek lenne értelme, hogy melyikkel érdemes kezdeni:

Erre a válaszom, hogy 3D Studio Max-szel érdemes kezdeni, már csak azért is, mert rengeteg plugin létezik hozzá.


A Maya a filmiparban elterjedtebb, de azokat a lehetőségeit nem igazán fogod kihasználni, amit a hollywood-i filmesek kihasználnak. A Maya-t a filmesek folyamatosan fejlesztik saját felhasználásukra (ezeket a fejlesztéseket te pedig úgysem fogod elérni soha az életben).


Tapasztalatból mondom, hogy a 3D Studio Max teljesen kiváló.

2012. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cinema 4d
2012. jan. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

CINEMA 4D.


Én is ezt használom, nagyon bonyolult, komoly modellező program. Elsajátítása évekbe telik.


Használni tudod: modellezés, szöveg modellezés, textúrázás, világítás, animálás.


Tehát a 3D világában mozog.


De még egyszer mondom, nagyon komoly, és bonyolult program. Van hozzá tutorial bőségesen (pl. Acez), de aligha találsz magyar nyelvűt.


Azért írtam Acez-t, mert én tőle tanultam. :)

2012. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Cinema 4D is nagyon jó alkalmazás, de én egy nagy hátrányát látom a másik kettő alkalmazással szemben, méghozzá azt, hogy nem igazán elterjedt, így a felhasználói közösség is sokkal kisebb, mint a másik két versenytárs esetében. Ebből az következik, ha munkát szeretnél vállalni modellezőként vagy animáció készítőként, akkor sokkal nagyobb az esélyed, ha 3D Studio Max-hez vagy Maya-hoz értesz.


Ezt azért ajánlom tanulmányozni:

[link]

2012. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, mert elég elterjedt, és jól használható program. Csak a bonyolultsága a nagy hátrány.
2012. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit írtam az teljes mértékig igaz!


Egyébként a szakában dolgozom, rengeteg helyen dolgoztam már, és egyik helyen sem Cinema 4D-vel kellett dolgozni, és csak annyit tanácsolok, hogy nézz szét a világhálón, hogy mennyi állást hirdetnek a nagyvilágban, ahol a Cinema 4D a feltétel, és nézd meg, mennyit, ahol Maya vagy 3D Studio Max! Egyébként elég csak Magyarországot megnézni, mert itt is ugyanez a tendencia figyelhető meg.


És szakirányú iskolákban is inkább a Maya-t vagy a Studio Max-et tanítják.


Még valami, egyébként a bonyolultság nem csak a Cinema 4D-re igaz, hanem a másik két alkalmazásra is.


Nem tudom, hogy mennyire mélyedtél bele már mindhárom alkalmazásba, de szerintem nem mélyedhettél bele eléggé, ha azt hiszed, hogy a Maya és Max nincs olyan bonyolult, mint a Cinema 4D.


Nézd meg a nemzetközi 3D közösségi oldalakat, hogy azokon a jelenlévő felhasználók milyen szoftvereket használnak munkájukhoz. Sokkal többen vannak azok, akik az Autodesk termékeket használják.

2012. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Honnan lehet ingyen vektorrajzot (blueprint) szerezni? Esetleg tudnátok ajánlani valami rajzot kezdéshez, de azért jól néz ki?
2012. jan. 3. 21:00
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Én egyébként valami teljesen egyszerűvel kezdeném a helyedben a modellezést (pl szék, ágy, asztal, kanapé, fotel stb)

Ha ezek már mennek, akkor jöhetnek a bonyolultabb tárgyak.

2012. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez jó lett? Hogyan tudnám befesteni, és kivágni a közepét, hogy hasonlítson egy pohárra?

wupload{pont}com/file/2634702282/Borosüveg.mb

2012. jan. 4. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!