Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi volt a régi csevegőprogram...

Mi volt a régi csevegőprogram neve?

Figyelt kérdés
10-15 éve volt egy program, ami az msn elődje volt. Nekem az a név rémlik, hogy uff, de erről semmit nem találtam. Valaki emlékszik esetleg? Köszönöm!
2012. jan. 13. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
IRC vagy ICQ? Mindkettő elég népszerű volt a 90-es években (és azóta is, csak kisebb arányban).
2012. jan. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
IRC
2012. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

mirc


[link]

2012. jan. 13. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább az ICQ, mint az IRC. Az IRC "channel" (csatorna, szoba) alapú kommunikációra épült, ahol nem kellett előtte ismerősnek felvenni a partnert. Természetesen volt privát beszélgetésre is lehetőség. Az ICQ (ami amúgy még ma is működik) pedig hasonlóan az MSN-hez partnerlistából állt, és úgy lehetett egymással chatelni.
2012. jan. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az MSN a Microsoft Network rövidítése, és nem megy "csevegőprogram".
2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az MSN a Microsoft Network rövidítése, és nem megy "csevegőprogram"."


Viszont az MSN Messenger nevű csevegőprogramot mindenki ( a nagy többség legalábbis) simán csak MSN-nek hívja.

2012. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kivéve a gyártót magát aki csak simán Messenger -nek hívja "Microsoft Network" előtag nélkül.
2012. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nézem a logókat, de nem nyert egyik sem. Komolyan mondom, nekem az UFF név rémlik, bár sehol sincs semmi nyoma.. :(

Piros színű volt talán a logója (vagy narancssárga :D )

De köszi az eddigi válaszokat!

2012. jan. 15. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!