Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Eredeti Windows van a netbooko...

Eredeti Windows van a netbookomon, hogyan tehetem újra?

Figyelt kérdés
amikor megvettem kb 2éve, akkor ugy adták, hogy rá volt telepítve az xp, de nem adtak hozzá semmi telepítőlemezt, arra az esetre, ha újra kellene telepíteni. bár még mindig szépen üzemel, csak van egy pár felesleges program, amit nem lenne kedvem egyesével törölgetni, ezért szeretném újratelepíteni. a kérdésem az, hogyha letöltök egy xp telepítőt netről, akkor ha feltelepítem, és sorozatszámnak azt adom meg, ami a gép alján van a matricán, akkor az legálisnak számít, vagy meg kell venni az eredeti telepítőt ebben az esetben is?
2012. jan. 13. 23:28
1 2
 1/15 Jenci ***** válasza:
0%
Ha torrentről töltesz le,akkor ott sorozatszámot is adnak mellé,amivel aktiválni kell.
2012. jan. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de az úgy nem illegális? mert én úgy tudom, a torrent csak akkor számít legálisnak, ha megvan az eredetije annak amit letöltöttél. ez így felér egy eredeti telepítővel, ha nekem csak a matrica van a gépen?
2012. jan. 13. 23:37
 3/15 Jenci ***** válasza:
0%

[link]


Ha mindenáron venni akarsz,akkor kb ennyibe kerül egy gépfüggetlen xp.Egyébként ha letöltesz egyet,akkor az nem jogtiszta,így illegális.Viszont az ország 80%-a ilyet használ.

2012. jan. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Kkkor kezdjük ott hogy a gépeden mi legális? Az xp-n kívül...
2012. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen jó úgy, hogy a saját kulcsoddal rakod. Csak arra figyelj, hogy ugyanaz a verzió legyen. (Nyelv, Pro/Home, OEM/Retail/VL)
2012. jan. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

" Teljesen jó úgy, hogy a saját kulcsoddal rakod. Csak arra figyelj, hogy ugyanaz a verzió legyen. (Nyelv, Pro/Home, OEM/Retail/VL)"


Ez a helyes válasz.

A többi csak köcsögöl veled.

2012. jan. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
+1 az utolsónak, a többivel ne foglalkozz...
2012. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 legendavagyok01 ***** válasza:

Az ilyen előtelepített gépeknél kultúrált gyártóknál van egy recovery partíció (ezért nincs pl. lemez hozzá), ahonnan a gyári állapotba lehet visszaállítani a gépet. Nálam pl. (Lenovo) bekapcsolás után F11 (ezt ki is írja néhány másodpercre: To boot to the rescue and recovery environment, press f11.

Ha ilyen nincs, akkor marad a sima telepítés azonos oprendszerrel, és aktiválás a legális termékkulccsal.

2012. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Jenci ***** válasza:

Ez a helyes válasz.

A többi csak köcsögöl veled.



Nem köcsögölünk senkivel.Gondolom neked is minden jogtiszta a gépeden.Ha igen,akkor le a kalappal.Adtunk neki egy tanácsot,amit vagy megfogad vagy nem.Ha igen,akkor nem fog kiadni 25 ezret egy régi op rendszerért,hanem ingyen lesz neki egy olyan,ami tökéletesen jó.Nem biztos ugyanis,hogy van neki egy helyreállító partíció.


Amúgy meg semmi gond nincs azzal,ha valaki jogtiszta dolgokat használ.

2012. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jenci!


De hát van neki egy eredeti XP-je, akkor minek trükközni?

2012. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!