Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 Startert akarom...

Norbi02 kérdése:

Windows 7 Startert akarom újrahúzni a netbookomon, de vásárláskor nem kaptam telpítő CD-t. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Természetesen ez egy boltban, legálisan vásárolt termék és a gépem alján ott az termék kulcs.
2011. ápr. 10. 11:53
 1/10 jas0nx ***** válasza:

Azt tudod tenni, hogy vissza viszed a boltba és érdeklődsz, hogy miért nem kaptál hozzá telepítőt valamint, hogy ez benne volt-e az árban.

Vagy fizetsz egy szaküzletnek, hogy újra rakják neked (pár ezer HUF).

Az uccsó lehetőség, hogy leszedsz netről egy win7-et kiírod dvd-re és feltelepíted...

2011. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az elöre telepítve árult laptopoknál egy rejtett partición megtalálható a Windows telepítő.


Próbáld a bootnál f10 vagy alt+f10 billentyűkombináció egyszerre történő megnyomásával.

2011. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 jas0nx ***** válasza:
0%
Hát ez egy hülyeség, ilyet életben sem halottam még, hogy egyik partíción windows és azt telepíteni a másikra... Még ha le van mentve egy képfájlba a partíció az oké, de pl a ghostot sem tudja használni minden ember... Azért kíváncsi lennék ezt honnan találtad ki...
2011. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

No akkor, hogy mindenki okuljon :-)


Először is köszönöm a válaszokat, mindkét válasz valamilyen formában hasznos volt.


A teljesen egész és kerek tények ezek:


A neten talált email címen írtam a Microsoft-nak, hogy hogyan van az, hogy nekem nincs telepítő cd-m.


Erre azt válaszolták másnap (elég gyorsan reagáltak), hogy ha előre telepített notebookot (jelen esetben netbookot) veszek akkor annak az oprendszer telepítési dolgaiért a hardver gyártó a felelős és nagyon figyelmesen megadta a magyarországi ASUS telefonszámát is. (mivel az én gépem egy ASUS Eee Pc 1005-ös)


Felhívtam és azt mondta az ASUS-os emberke, hogy hát bizony ez így van, hogy ilyenkor ők nem adnak telepítő CD-t, hanem a bottolásnál be kell lépnem F2-vel és ki kell kapcsolnom a boot boostert aztán F9-el tudok eljutni valamilyen helyre, ahová ők felrakták a Windows-t. Hát ennek pontos részleteihez nem értek, de akkor ugyebár a lényeg a lényeg, hogy a gépemen van a windows, ahonnan azt újra tudom húzni, telepíteni, vagy vissza tudom állítani vagy mi a csuda.


Még egyszer köszönöm a válaszokat és remélem én is tudtam némi új infóval vagy pontosítással szolgálni.


Üdv, Norbi02

2011. ápr. 11. 16:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megvan!

Ha a pontos típust is megadod...

[link]

google fordító

[link]



***

jas0nx ez egy hülyeség?

2011. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 jas0nx ***** válasza:
Ettől függetlenül, ha sikerült meg csinálod kérlek írd le hogyan, kíváncsivá tettél. Mert még mindig nem hiszem ezt el, hogy el van dugva egy windows, de ilyet látnom ha kell ha tényleg így van...
2011. ápr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Utolsó válaszoló ki kell ábrándítsalak az én Eee pc-men is így van fennt a windows 7 starter elínditom f2 bootboster disable. f9 recovery---> system recovery. És elindúl az újra telepítés ezután csak annyi a dolgom, hogy bepötyögöm a kódot ami a gép alján van és feltelepíti magát. A pontos neve recovery patrició nem nagy max pár gb-os és rejtett ezért nem is lehet törölni.
2011. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Bár régi a kérdés, érdekelne, hogy sikerült-e a telepítés, mert most ugyan erre a merényletre készülök én is a gépemen. A C:\ formázódott? Létre lehet hozni olyan meghajtót, amit a formázás, telepítés nem érint? Elég bosszantó 1-2 év anyagait indig kiírogatni egy-egy telepítés alkalmával.
2013. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bár már régi a téma de elmaradt egy válasz és hátha érdekes lehet még.

A lényeg, hogy tényleg így van és működött nálam is.

Egy Pc guru barátom pik pakk megcsinálta.

2014. márc. 24. 21:28
 10/10 anonim válasza:
mint ahogy elöttem leirtak megoldottam en is inditaskor f2 majd boot kikapcsolas f10 menteshez magatol ujraindul f9 es a következö kerdes mar csak az hogy milyen nyelvü legyen az uj windows rajta!
2015. jan. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!