Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet e, kell e, érdemes e...

Lehet e, kell e, érdemes e másik külön patrícióra telepíteni az egyéb szoftvereket?

Figyelt kérdés

Nem játékokra gondolok! Azokat eleve másik patrícióra telepítem. Az egyéb alkalmazások mint szerkesztő programok,vagy lejátszó progik stb működnek megfelelően ha nem az "operációs rendszer mellé" települnek? Illetve ha van értelme ennek,akkor honnan tudom azt eldönteni hogy melyik szoftver működik megfelelően biztonságosan úgy,hogy nem a windows mellé települ? Valaki tudna ebben segíteni? Vagy valami olvasnivalót linkelni erről?


Köszi a válaszokat/segítséget előre is!


2012. jan. 15. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak ha nincs elég hely a rendszerpartíción.

Amúgy nincs jelentősége.

2012. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2xSü ***** válasza:

Szerintem több a macera vele, mint amennyi haszna lehet.


Annak még van értelme, hogy van egy külön partíció az adatoknak és külön a rendszernek, mert egy újratelepítésnél simán rá lehet a rendszerpartícióra engedni egy formázást úgy, hogy az adataid megmaradnak. De ha levelezőprogramot használsz, szükséged van a kedvencekre is a böngészőből, akkor azért ez sem triviális. Másik oldalról elég egy Live CD, és máris meg lehet oldani az adatmentést, akár olyan rendszerről is, ami már el sem indul. (Főleg, ha van egy külső merevlemezed is.)


A töredezettség miatt is lehet trükközni a partíciókkal, de a mai lemezsebességek és a mai oprendszerek tükrében normál felhasználás esetén ennek sincs kézzelfogható haszna.


De összességében a partíció méretének rugalmatlansága miatt szándékosan nem osztanám tovább a rendszert.

2012. jan. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem helyhiány miatt kérdeztem!

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 15. 09:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Sebesség tekintetében nem számottevő a különbség. Azzal nyerhetsz sokat, ha fizikailag külön meghajtón vannak a programok. Tipikus példa rá, hogy ha a rendszervinyón indítasz (akár más partíción is) egy kicsomagolást, akkor már a böngésző nem fog elindulni, hiába nyomsz rá. Ezzel szemben, ha másik vinyón csomagolsz, simán elindul mellette a böngésző.
2012. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ de... ezt nem értem teljesen. Én azt gondoltam elindulnak a programok, pl a böngésző amit említesz, csak lassabban válaszol. Nem is értem hogy egyébként miért lassabb.
2012. jan. 27. 09:01
 6/10 2xSü ***** válasza:

#4 : Ez így nem teljesen igaz.


Ha pl. kicsomagolás közben indítasz egy nagyobb programot, akkor a merevlemez olvasófeje három terület között kell, hogy cikázzon. (Ahol a tömörített fájl van, ahova kibontja, illetve ahol a betöltendő program fájljai vannak.) Ez jelentős időveszteség. Ha viszont két fizikai merevlemez van és a másik merevlemezen történik művelet, az nem hat ki az első lemez fejének mozgására, így valóban gyorsabban lezajlanak a műveletek.


Viszont ha egy merevlemez van két partícióra osztva ott ez az előny nincs meg, hiszen attól a merevlemeznek még csak egy olvasófeje van ugye.


Az egy lemez particionálásnak inkább tényleg csak az adatok miatt van jelentősége. Ha külön partíción vannak a fontos adataid, akkor nincs gond abból, hogy a rendszerpartíciót leformázod újratelepítés közben. Illetve valamelyest csökkenti a töredezettség kialakulását.


Ha két fizikai merevlemez van a gépben, akkor érdemes a virtuális memóriát a második merevlemezre helyezni. Ezzel lehet viszonylag érezhető javulást elérni. A többi kb. felesleges.


Amúgy ha jól van megírva a program, a telepítő felkínálja a lehetőséget, hogy megváltoztasd a telepítés helyét, akkor nem lehet gond ha más partícióra telepíted. Persze bizonyos komponensek ettől még kerülhetnek a rendszerpartícióra. (Pl.: \Windows alá, \Users alá, \Program Files\Common Files alá…)

2012. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

@09:50

Ugyanerre gondoltam én is, hogy az olvasási sebesség a szűk keresztmetszet.

2012. jan. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2xSü ***** válasza:

#7: Így van. Ami nem igaz: „ha a rendszervinyón indítasz (akár más partíción is) egy kicsomagolást, akkor már a böngésző nem fog elindulni, hiába nyomsz rá”


El fog az indulni, csak némileg lassabban. A fájlműveletek nem sorban állnak, egyszerre több műveletet tud végrehajtani a rendszer. Csak mivel az olvasófej fel-alá rohangál a lemezen, ezért ez jóval lassabban fog menni.

2012. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@13:40

Nálam csak akkor indul el a Firefox, ha befejeződött a kicsomagolás. Ha 5 perc múlva, akkor 5 perc múlva, sosem indul el még csomagolás közben.

(P4 530, 1.5 giga DDR1, sata1)

2012. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sokat segített a kommentetek!

Köszönöm!

2012. jan. 28. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!