Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan program (vagy...

Létezik olyan program (vagy belehet állítani valahol? ), hogy a számítógépet csak jelszó megadása után lehessen kikapcsolni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy be lehet állítani. :D Windowsban Vezérlőpult...

Vagy akár a BIOS-ban is.

2012. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez miért jó? Ha nagyon akarja vki, akkor a bekapcsológombbal kinyomja, vagy kihúzza a tápot.
2012. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre jó megoldás nincs, mivel kikapcsolni akár áramtalanítással is lehet.

Ha megszűnik az áramellátás a gép nem tud működni akár jelszóval van az védve a kikapcsolás ellen.

2012. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja bocs, elnéztem.

Én bekapcsolást olvastam. :)

2012. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze,tudom,hogy ha pl:áramtalanítják akkor is kikapcsol,de én beszeretném állítani,hogy "szakszerűen" csak jelszóval lehessen kikapcsolni.
2012. jan. 16. 14:51
 6/7 Pj0tr ***** válasza:
44%

Ha valaki "szakszerűen" akarja leállítani akkor minek kér jelszót, ha pedig "szakszerűtlenül" akkor meg nem tud kérni jelszót :) Sőt ha jelszavakkal kell tökölni lekapcsoláshoz, lehet, hogy valaki a "szakszerűtlent" választja, hogy ne kelljen tökölnie.

Ez pont olyan mint amikor az eredeti DVD-t berakod és 5 percig azt nézheted, hogy milyen szemétség a kalózkodás. Pont azt cseszegetik vele aki megvette azt a sz@rt :S

2012. jan. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mekkora ötlet!


Ezt csak az érti meg igazán, ahol kisgyerek van a számítógép közelében! Lehet ugyanis, hogy a gyerek csak jót akar, és ahogy bekapcsolta, ki is kapcsolja a gépet (neked meg esélyed sincs megakadályozni, a szoba másik végéből), vagy épp csak mászkál a gyerek körülötted, és már csak kíváncsiságból is megnyomja a gombot, amit a szülők szoktak nyomkodni.


Szóval van ilyen?

2012. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!