Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen szoftvert tudtok ajánlan...

Ilyen szoftvert tudtok ajánlani, egyáltalán létezik? Olyan grafikai szoftverre lenne szükségem, ami kezeli a rétegeket, átlátszóságot. Photoshop, Gimp megoldaná, de van még egy kritérium.

Figyelt kérdés

Az én példám jelen esetben:

Vannak fa levelekről PNG formátumú képeim (megfelelő alfa csatornával). Szeretném ezeket a leveleket gyorsan elhelyezni pl. egy 512x512-es képen, megadott formában, méretben. Az lenne egy nagyon előnyös dolog, ha ezeket a leveleket én tudnám forgatni pl. görgővel a lehelyezés előtt. Nagy mennyiségben ez időspórolás lenne, márpedig sűrűn szeretném elhelyezni őket. Lomb korona textúrához lenne egyébként. Photoshoppal korábban próbáltam, eléggé időigényes volt.


Az én módszerem jó lenne, de nem vagyok programozó, hogy ezt megcsináljam akár csak egy külön álló programként is.


Szóval, nem tudom, van-e olyan program, ami erre képes, jelentősen felgyorsítaná a munkámat. A kész képet pedig még PS-ben, vagy Gimp-ben tudnám finomítani (pl. árnyékolást javítani).



2012. jan. 17. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre a PS való, miért nem volt jó? Ha automatizálni akarod, akkor Action-t kel hozzá készíteni.
2012. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lényegében az "automatizálás" ténylegesen arra lenne, hogy

-görgő: levél forgatása

-jobb egérgomb+egér mozgatása: mondjuk ez lehetne a nagyítás / kicsinyítés

-bal egérgomb: adott levél (vagy bármilyen más kép) lehelyezése.


Persze, ez most csak egy példa, nekem megfelel bármi, ami kényelmesebbé teszi a dolgot. Azért 100+ levél PS-el is macerás.


Ha van valami Action script / makró vagy bővítmény PS-hez, az is teljesen megfelel.

2012. jan. 17. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!