Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fut a Windows 7 gyorsabb...

Miért fut a Windows 7 gyorsabban a laptopomon mint az asztali gépemen?

Figyelt kérdés

A laptopom konfigja:


Intel Centrino Duo 1.7GHz

1Gb DDR2 RAM 800MHz

integrált Intel GMA X 128Mb graff chip


Az asztali gépem konfigja:


Intel Pentium 4HT 2.8GHz

4Gb DDR2 RAM (2x2) 667MHz

Nvidia Geforce 9400GT 512Mb graff kártya


Gyakorlatilag az asztali gépem erősebb,de mégis ha a laptopomra felrakom a Windows7-et,szépen olajozottan fut.Ha az asztali gépemre rakom fel,akkor a laptophoz képest lassabban áll fel a rendszer és lassabban nyílnak meg az ablakok például.


Egy másik asztali gépen ami pedig nem az enyém,csak felraktam rá a Windows7-et vagyis megpróbáltam,fényévekkel *arabul fut a Windows7 mint a laptopomon.


Ennek a gépnek a konfigja:


AMD Athlon dual core 2.3GHz

1Gb DDR RAM (2x512)400MHz

integrált ATI Radeon X600 grafikus chip


És ezen a konfigon gyakorlatilag használhatatlan,iszonyat lassan áll fel a rendszer kell neki vagy 5 perc aero nélkül,egy élet mire az ablakok megnyílnak de szerintem ez sincs gyengébb mint a laptopom konfigja legalábbis felszinesen nézve.A RAM teljesítménye jobb a laptopban,ez ennyit számítana?


Szerintetek mi lehet annak az oka hogy a laptopon gyorsabban,stabilabban fut a Windows7 mint a másik 2 asztali gépen?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. jan. 28. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy már haldoklik a vinyód?
2012. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azzal a dinoszaurusz Pentium 4-essel te tényleg azt vártad, hogy majd a Win7 jól fog menni? Na ne....
2012. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaja ebben is van valami de azért annyira csak nem szabadba lassúnak lennie
2012. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát,igen én azt hittem hogy a jura kori P4-esemen elfog futni tökéletesen,mivel az MS oldalán minimum 1GHz-es procit írnak és nincs oda rakva hogy 2 magos,szóval elméletileg minimum 1GHz-es 1 magos proci kell neki és 1Gb RAM,ami bőven megvan....De annyira nem vészes szóval ha laptopomra nem raktam volna fel,nem is tünt volna fel hogy "lassú" már az XP-hez képest ami előzőleg volt rajta.Csak nem rég próba képpen felraktam a laptopomra és elképesztően szépen fut rajta.Mondjuk az asztali gépen a vinyóm lehet haldoklik,ebben lehet valami.

Ezért ment a zöld kéz.


De az ismerősőm gépén amiben 2 magos 2.3GHz-es proci van,nagyon-nagyon *arul fut,gyakorlatilag használhatatlan.A vinyó nem hiszem hogy haldoklik.1Gb RAM is megvan amit minimum-nak írnak.Azon mi lehet a gond?Annyira gyengén fut,hogy vagy 5 perc mire a rendszer feláll és utána is ha mondjuk elindítok egy zenét,minden belassul kell neki vagy 2 perc mire az ablakokat megnyitja.És AERO nélkül.Nagyon gáz,de a minimum rendszerkövetelmény megvan.

2012. jan. 28. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Javaslom töltsd le a HD sentinelt a program megmondja ha van valami baja a HDD-nek
2012. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké.Köszi
2012. jan. 28. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!