Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lenne törvényes?

Hogy lenne törvényes?

Figyelt kérdés

Bocs hogy ide nyitom de konkrét jogi témát nem találtam, és mivel programot szeretnék eladni ezért ide nyitom

Azt szeretném kérdezni hogy milyen dolgok kellenének ahhoz hogy törvényesen pénzért kereskedhetnék egy-két általam készített dologgal

És hogy 18 év alatt van-e törvényes útja, vagy muszáj betöltenem a 18 évet

Köszi!



2012. febr. 5. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha teljesen ingyenes dolgokal ésv dolgokat dobáltál össze akor szabadon terjesztheted ingyen is akár

pénzér hogy akarod? cd/dvd -n?

vagy letölthetö legyen egy oldalon?

vanak ilyen oldalak ha tudsz angolul ott a regisztráláskor mindet megtudsz

ha meg lemezen árulod ahoz kell valami kiadó vagy te csinálnál minedent?

te nyitsz boltot is neki:p?

szóval ez még tágabb kör ha Magyaro. n akarod árulni lemezeken de ott meg egy kiadónál vagy egy boltnál elmondják mit és hogyan.


(Magyar internetes szoftver árulós oldal nemtudom van e...)

2012. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja még 18 év alat is vagy

hát nagyon valószinü hogy bármelyik üzleteléshez szükség lesz egy felnötre is hogy belekezdj...

.

persze feketén is lehet mindent de ezt nem is látad...

2012. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

www.adoforum.hu/index.php/szakmai-forum/tema/14765/online-szoftver-ertekesites-maganszemelykent?wa=ADO1201


Saját szoftver értékesítése ilyesmikre keresgélj

azért irtam edig is viszonylag felületesen mert ez elég bonyolult dolog ha mindent leszámítunk akkor is adózni is kell és vezetni is kel miröl adozól bankszámla is kell be is kel jegyezned ezt mint munkát stb...

igazából mint eben a linkeltben is látam elöb kiis kéne probálni van e kereslet a programodra (demo változat)

iletve adományos formában terjesztenéd kezdetben vagyis ingyenes lene de fizethetnek támogatást neked ha kedvelik akor fizetnek szép lasan iletve látod menyien töltik le eltudod e adni a teljes programot majd netán menyit ér azt is megtudod...

2012. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem lemezen szeretném, egy játék kiegészítője(egy MMORPG) amit én csináltam pythonban és c#-ben, mások is csinálnak ilyet csak azok igazi cégek

Bankszámlám van

Feketén nyilván meg tudom oldani de hát semmiképp nem akarok törvénybeütközőt tenni mert több kárt csinálna mint hasznot

Csak azért kérdezem mert az úgy nem hiszem hogy túlságosan törvényes lenne ha adok neki egy számlaszámot küld pénzt és pedig odaadom, mert nincs adó stb... :) (Kereslet tuti lenne rá, már nagyon sokan felkerestek de sajnos mindenkit el kell utasítanom amíg ez nem tiszta :( )

2012. febr. 5. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!