Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zsarol a könyvelőm? Ez törvényes?

Zsarol a könyvelőm? Ez törvényes?

Figyelt kérdés
Volt egy kis cégem ami megszűnt. A könyvelőmnek tartozom 30E Ft munkadíjjal, amit nem tudok megfizetni. Részletben menne, de egyben biztosan nem. Erre ő közölte, hogy ha nem egyenlítem ki maradéktalanul a tartozásom a bevallásig, akkor nem készíti el a bevallásom és nem adja be... Ezt megteheti? Törvényes? Ez nem zsarolás?

2012. febr. 1. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Igen, igen, nem.


Kérdezek.

Törvényes nem megfizetni az elvégzett munkát?

2012. febr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen megteheti.Törvényes,és annyira zsarolás mint amennyire nem adni vissza amivel tartozunk.
2012. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerinted az zsarolás ha nem engednek a boltban ingyen "vásárolni"?
2012. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőekkel egyetértek, de annyiban szeretném megvédeni a kérdezőt, hogy a könyvelő egy bizalmi kérdés. Nem pusztán egy szolgáltatást vásárolsz, amikor könyvelőt választasz (hiszen könyvelő van tucatnyi), hanem kiválasztasz egy olyan szolgáltatót, akire minden üzleti titkodat rábízod. Egyrészt csak olyat szabad választani, akiről ezt nem feltételezné az ember, másrészt meg szégyellje magát, ha egy bizalmi viszonyban 30ezerért így áll hozzá. Ja és mielőtt bárki fölháborodna, nem azért, mert nem kell kifizetni, hanem azért, mert a kérdezőnek nem az a hozzáállása, hogy nem akar fizetni, hanem az, hogy részletekben fog. Szerintem...
2012. febr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De a könyvelő nem részletben kéri a pénzét,mert valószínű ,hogy nem ebben egyeztek meg.

Lehet,hogy a könyvelő bizalmi feladatokat lát el,de ő sem tud ingyen megélni.Ha nem fizetnek neki,akkor ő sem végzi el időben a munkáját,és ez így tiszta sor.

Eleve nem kell adósnak lenni a könyvelővel szemben,ha már alkalmazom,hogy csinálja meg a könyvelésemet.

2012. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amióta megszűnt a rabszolgaság, senki sem köteles ingyen dolgozni neked.
2012. febr. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok hozzászólást!! Gondolom egytől - egyig könyvelők vagytok... ez úgy kiérződik a válaszaitokból... DE mint írtam csődbe mentem, két gyermeket nevelek (egyedül, férfi létemre... ez kimaradt), van elég adósságom, és egyetlen szóval sem írtam, hogy nem fogom/akarom kifizetni a könyvelőt! Pusztán 1-2 nap alatt ezt teljes egészében nem tudom megtenni... Ezzel szemben ő most közli a dolgokat, ezt megtehette volna 1 hónapja is... talán elég lett volna az idő "valamire". Az irataim nála vannak amiket nem ad ki!!! Mással nem tudom elkészíttetni a bevallást, ha nem adom be megbüntetnek!!! Na akkor pedig biztosan nem neki fogom hordani a pénzemet!!! Tehát felteszem másképp a kérdést!! Február elsején egy ilyen kijelentést tenni, ilyen formában??? Gyakorlatilag, mint egy ultimátumot normális? Korrekt? A papírokat visszatartani?? Ha egy műteremben kiállítják Picasso képeit, de nem fizetnek bérleti díjat a műteremért, akkor a műterem tulajdonosa megtarthatja a képeket??? NEM!! A papírok az enyémek, az én cégemé, az hogy nem adja ki és nem csinál bevallást sem, gyakorlatilag beletaszít egy akár 100.000 nagyságrendű NAV bírságba mennyire korrekt??? Ő mit remél ettől?? Mert hogy pénze nem lesz az biztos!! Ügyvéd kommentje (máshol): ha megteszi és megbüntetnek, és feljelentem, az igen-igen sokba fog kerülni a könyvelőnek... független attól, hogy van-e rabszolga munka vagy sem... Ismételten köszönöm a hozzászólásokat.
2012. febr. 2. 05:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod feljelenteni hogy nem végzett el egy munkát, amit nem fizettél ki.


Maximum azért, hogy visszatartja a papírjaidat.

2012. febr. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Könyvelőknél ez egy bevett gyakorlat, hogy nem adják le a bevallást ha nem kapták meg a pénzüket.


Szerintem jogosan.

2012. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privát üzeneteidet.

Nem érzem jogosnak a felháborodásodat.

Írtad,hogy egy szolgáltatást vettél igénybe.A könyvelő szolgáltatását.Akkor fizetni is kell érte.

Sehová nem tudsz bemenni azzal,hogy "eddig becsületesen fizettem,csak 1 havi tartozás" Ha nincs pénz,nem kell kérni a szolgáltatás.

Kérdezted én mit csinálnék ha ilyen helyzetben lennék.

Megmondom.Én nem voltam sosem ilyen helyzetben,és nem is leszek..A könyvelőnek fizetek.Ha nincs pénzem akkor nem kérem meg,hogy dolgozzon nekem.Ő a munkáját megcsinálta,így KI KELL fizetnem. A villanyszerelőnek sem mondhatom,hogy köszike,hogy megcsináltad az egész lakásban az áramot,de 40 ezerrel kevesebbet fizetek ebben a hónapban,mert nincs miből.Ha nincs miből akkor nem hívom,és nem kérem meg,hogy csinálja meg.

Azzal mentegetőzöl,hogy a mai világban mindenki tartozik valakinek.És??? Akkor be kell állni a sorba??

Ne haragudj,de ha nekem nem fizetik meg a munkámat,akkor nem is végzem el.Ha tartozik az illető,akkor visszatartom a munkát amíg nem rendezi..Arra nem is gondolsz,hogy a könyvelő a pénzére számított?? Esetleg kölcsön kell kérnie,mert te nem adod meg a pénzét?

Írtad,hogy 6 éve a könyvelőd. 6 év alatt kialakul egy bizalom a 2 ember között.Ha csak egyszer fordul ilyen elő,akkor kizártnak tartom,hogy így bekeményítsen.Végül is mióta könyörög a pénzéért? 2 hónapja? 3 vagy 6 hónapja???


Hiába vagy felháborodva a könyvelőnek igaza van.Nem fizetted ki amivel tartozol neki,akkor tessék a következményeket elviselni.

2012. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!