Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az baj ha ki van kapcsolva a...

Ceroaron98 kérdése:

Az baj ha ki van kapcsolva a lapozó fájl?

Figyelt kérdés
Mért nem szabad kikapcsolni?

2012. febr. 8. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van 4 giga ddr ssd-d akkor kikapcsolhatod.

Ennyi elég legyen, ne akarj mindent tudni.

:)

2012. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

Nem baj, ha elegendő memória van a gépben. Esetleg nagyon speciális programok esetén okozhat maximum gondot.


Nemrég vettem új gépet, amiben 6 GB RAM van. Kísérletképpen kikapcsoltam a virtuális memóriát. A probléma kb. akkor lépett fel, mikor megnyitottam két képet egy Photoshopban, egy fájlkezelőt, és egy böngészőt, benne kb. egy tucat füllel, némelyiken youtube videóval. Na itt már reklamált a Windows, hogy túl kevés a virtuális memória.


Én azt mondom, hogy 6-8 GB RAM alatt nem érdemes kísérletezni. 6-8 GB-tól érdemes esetleg kipróbálni, hogy működik-e normál felhasználás mellett.

2012. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor mennyire kell be állítani hogy optimális legyen.

Nekem 2gb van

2012. febr. 8. 15:42
 4/6 anonim ***** válasza:
hagyd békén, azt a winyóz jobban tudja, a registrybe beletúrok, szolgáltatásokba szintén, de ezt nem szoktam bántani, csak bekavarsz vele
2012. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még ha sok memóriád van, akkor sem érdemes kikapcsolni a lapozót. Néhány program allergiás rá és nem indul el.

Ha sok memória van, úgysem használ swapet a rendszer.

2012. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2xSü ***** válasza:

Alapvetően igaz: Hagy békén.

Ha nagyon-nagyon el akarod kerülni a töredezettség kialakulását, akkor lehet fix méretre beállítani.

Illetve ha több merevlemezed van, akkor esetleg érdemes a virtuális memóriát áttenni a nem rendszer merevlemez(ek)re (is).


A beállításnál ír egy ajánlott értéket. Az jó kiindulópont.

2012. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!