Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés RAM-ot lehet kompenzálni...

Kevés RAM-ot lehet kompenzálni gyors lapozó fájlal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy alakult, hogy 1GB RAM van a gépemben. Ez nyilván kevés, mert a videokártya is innen táplálkozik. A kérdés arra vonatkozik, hogy ha gyors SSD-t tennék a gépbe, és azon lenne a lapozófájl, az kompenzálná-e a kevés RAM-ot?


Gyors SSD alatt kb 200MB/s írási és olvasási sebességet értek.


2011. dec. 31. 15:24
1 2
 1/15 zsomkovacs ***** válasza:
0%
Nem teljes mértékben. Valamennyire persze biztos. De jelenleg a RAM nem egy nagy összeg, ha 200 MB/s-es SSD-re van pénzed, vegyél inkább egy kicsit lassabbat meg 4 GB RAMot. Jobban jársz.
2011. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat nem érsz el vele...


Egyrészt az SSD nagyon drága.

Másodszor annak az élettartamát pont a sok írás olvasás rövidíti meg...

Harmadszor egy HDD sebessége 50 MB/sec, egy SSD-é 200 MB/sec, egy RAM-é 2000MB/sec.


Ezek erősen irányértékek, de te arra készülsz, hogy egy csomó pénzt kiadjál azért, hogy egy 2000-es sebességű cuccot kiváltsál egy 50 helyett 200-assal. Még így is baromi lassú lesz a 2000-hez képest, tehát nem éri meg.... Szerintem.

2011. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamit biztosan kompenzálna, de a RAM olcsóbb és gyorsabb megoldás. Az SSD-k amúgy is véges írást képesek elviselni, így mindenki arra gyúr, hogy minél kevesebbet kelljen írni az SSD-re (sokan a lapozófájlt is kikapcsolják). Másrészt az SSD-k írási sebessége nem szokott olyan nagyon gyors lenni, inkább olvasásban villantanak nagyot. Ráadásul masszív használattól az SSD teljesítménye romolhat...ezt valamelyest mérsékli a TRIM parancs, de előfordulhat, hogy időnként kell nyomni egy secure erase-t (ez tulajdonképpen formázás). Egy SLC chipes SSD lenne mondjuk a legjobb (tartósabb, nem lassul idővel az írási teljesítmény, eleve gyorsabb...de jóval drágább is).
2011. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Panda Péter ***** válasza:

Fehersrac: próbáltál már SSD-t? volt már a gépedben? csak mert nekem arról fut a rendszer, és nem bánom azt a majd' 30ezret, amit ráköltöttem.

egyébként sem a szekvenciális olvasási értékeket kéne csak nézni, nem amiatt jó az SSD.

bár én is azt mondanám, hogy minimum 2GB RAM azért kéne, mert a túl nagy lapozófájl hosszú távon nem tesz épp jót az SSD-nek.

2011. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Panda Péter ***** válasza:

SLC-s SSD-t már nem forgalmaznak, csak az üzleti kategóriában.

egyébként ez az élettartam dolog is egy kicsit túl van lihegve, néhány okos beállítás után nem kell ezen parázni.

2011. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az oprendszer nagyságrendekkel gyorsabb lesz az SSD-től, na da ha RAM helyett használod, akkor meg sem fogod érezni....
2011. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindamellett, ha kevés a RAM, akkor minden sz@r miatt az SSD-re ír és onnan olvas az oprendszer és ilyenkor nincs okos beállítás. Agyon fogja használni az SSD-t az oprendszer...
2011. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Lényegében mindannyian azt mondjuk, hogy jó dolog az SSD, de vegyen mellé még RAM-t is, mert csak úgy lesz igazán jó az egész. :)

És igaz az is, hogy nem a szekvenciális eredményeket kell nézni, random 4k-ban mondjuk nálam az SSD 10-15x gyorsabb egy WD Black-nél illetve a 4k Q32 mérésekben 30-40x-es különbségek jöttek ki...na ez a nem mindegy.

2011. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Panda Péter ***** válasza:
hát igen, a pagefile-t érdemes kilőni, akkor viszont nem árt ha legalább 4GB ram van. de manapság már gyakorlatilag utánad hajítanak a zöldségesnél is 4GB DDR3 ramot, a szutyok forint árfolyam ellenére is.
2011. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igazatok van, csak az volt a kérdés, hogy érdemes-e kiváltani a RAM-ot az SSD-vel. Erre írtam, hogy egyértelműen NEM... Azt hiszem ebben nincs vita...
2011. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!