Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Régi konzolról lehetséges...

Régi konzolról lehetséges valahogy áttenni a játékokat pc-re?

Figyelt kérdés

tudom, hogy így nem tudok vele játszani, de van emulátorprogram, úgyhogy de.

az ugye tény, hogy a konzolon az adatok ugyanúgy vannak rögzítve, mint egy sima számítógépen, szóval az egyetlen gondom az, hogy MIVEL? a teleportálás nem az én művészetem. házilag én valószínűleg nem tudom megoldani, de talán valami szerviz tud ilyet csinálni, nem?


ja, és hogy miért kéne? szóval ez a konzol egy mega drive 2-nek álcázott famiklón, amin nintendo játékok futnak, és sárga kazetta van hozzá. és ennek a konzolnak meghibásodott a vezérlése (nem a kontroller, maga a vezérlőpanel). pár év alatt teljesen használhatatlanná vált. először csak az egyik játékot nyitotta meg néha a főmenüben, aztán ezt egyre gyakrabban tette, majd eljutottunk oda, hogy kétféle lehetőség van. egy gombra vagy nem reagál, vagy ugyanazt csinálja, amit az összes többinél, ez általában azt jelenti, hogy megnyitja a főmenüben a tenisz játékot, de azon belül már nem tudok semmit se csinálni, ráadásul az utóbbi időben a kártyaolvasója se működött túl jól, valahogy mindig rossz képet adott, nem sikerült normálisan elindítani a játékot... (az utóbbi idő azt jelenti, hogy kb. 3 éve ment tönkre teljesen, én viszont annyira függő lettem, hogy ezekkel a kb. 20 éves játékokkal továbbra is szeretnék játszani)


azt viszont feltételezem, hogy a játékok mind a gép memóriájában, mind a kártyákon tökéletes állapotban vannak.


a válaszokat felpontozással jutalmazom, és köszönöm a segítséget!


ui.: ezt inkább a hardverhez kellett volna írni?


2012. febr. 12. 11:17
 1/6 anonim válasza:

miért nem töltöd le a játékokat ha megvan az eredeti akkor még nem is illegális, aztán játszhatod az emulátorral


pl innen

[link]

2012. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

te nem érted! az a baj, hogy nekem nem mega drive 2-m volt, hanem egy kalóz Nintendo konzol mega drive 2 külsővel, kalóz játékokkal, amik nem teljesen egyeznek meg az eredetivel, pl. a super mario bros.-nál beépítettek egy WORLD X- részt, ami teljesen más a többi pályánál, ezen kívül lassabb a játékmenet, élénkebbek a színek... meg amúgy is ezt szoktam meg. egy csomó játékot neten nem is találok, másik konzolt meg nem vennék, mert ócska, az is erre a sorsra jutna, ha még nem lenne semmi baja (ha rendesen használták, akkor biztos van baja)


így néz ki, látszik, hogy nem túl profi, ebből szeretném kivarázsolni a dolgokat

[link]

2012. febr. 12. 19:04
 3/6 waland ***** válasza:
Arról a sárga kaziról te nem tudsz lementeni semmit, az holtbiztos, ha létezik is hozzá olvasó, akkor mire az Magyarországra eljut, annyiba fog kerülni, mint 10 sárgakazis gép (ha nem több) van egy csomó oldal, ahol az eredetin kívül különböző modolt játékok is vannak, a nes menüpontokat érdemes nézni: [link] [link] [link]
2012. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, de azt hiszem, egyik sem az, mert nekem valami 99999 in 1 volt, ha jól emlékszem, ahol a menüben minden játék neve mellett volt 3 betű (érdekes leírás, na mindegy)

és azt nem is írtam, hogy én szétszedem, és majd megcsinálom, hanem esetleg szervizben meg tudná valaki csinálni


azért köszönöm a segítséget :)

2012. febr. 19. 11:17
 5/6 A kérdező kommentje:
ui.: nem is a kaziról szerettem volna menteni, a 99999 in 1 is magán a konzolon volt
2012. febr. 19. 11:19
 6/6 A kérdező kommentje:

bocs, 999999999 in 1 (na persze...), és a menü tetején ez volt kiírva: Super 2000

és még azt is megfigyeltem, hogy a második (mert rengeteg van minden játékból) Super Mario neve mellett az van írva, hogy SDK (így próbálják megkülönböztetni, az egyébként teljesen egyforma játékokat)

ezek alapján mondjuk rákerestem, és ugyanúgy nem találtam semmit :(

az a baj, hogy szerintem több 100 változata létezik ezeknek a konzoloknak, és mindegyik egy kicsit más (bár lehet, hogy ez hülyeség)

2012. febr. 21. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!