Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3d-s játékmotor (mmorpg-hez)?

3d-s játékmotor (mmorpg-hez)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy 3d-s játékmotort? És hozzá tutorialt? Nagyon megköszönném.

Modellezni tudok.

Programozást most tanulom és szeretnék nekivágni egy nagyobb projectnek. Köszönöm!


2012. febr. 12. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az id Tech 3 motort érdemes volna megnézni.

Itt van leírás és link a forráshoz:

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Unity 3D-t ajánlom, van ingyenes, meg egy fizetős és jó drága pro verziója, de azt is meg lehet szerezni ingyen. :)

3.4.2 a legújabb, és MMORPG-ket is csinálnak vele, pl. a Family Guy Online, F1 The Online Game (Codemasters) ami készül, Facebookon is láttam Unity alapú MMORPG-t, de szerintem van belőlük. Amúgy a Unity közösség elég nagy, sok leírás, oktató videót lehet találni hozzá.


Jó a modell támogatása, fbx-et kezeli animációkkal együtt, 3ds max, Maya, meg lényegében majdnem mindegyik modellező szoftver tud fbx-be exportálni.


Itt meg tudod nézni a verziók közötti különbséget (pontosabban a licenszek közötti különbséget.

[link]

[link]


Szerintem ennél egyszerűbben kezelhető és mellette elég nagy tudású motort alig ha találsz.


Programnyelvek, amiket ismer: C#, JavaScript (csak ahhoz hasonlít a szintaxisa, nem igazi JavaScript!), Boo.

Ajánlom kezdésnek a JavaScriptet, tényleg könnyű programnyelve a Unitynek.


Nem tudom, milyen múltad van ilyen téren, azért egy MMORPG ezzel sem lesz egyszerű, sokat kell tanulni hozzá, de ami nagyon kell hozzá, az a kitartás.

2012. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hmmm... Ott van esetleg az Ogre, ha jól tudom jól van dokumentálva.

[link]


Esetleg a Panda:

[link]


Az ID motorja amit említettek szerintem igencsak elvault már, de megpróbálkozhatsz vele. (bár akciójátékokhoz készült)

2012. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!