Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan ejtjük az µTorrent...

Hogyan ejtjük az µTorrent program nevét?

Figyelt kérdés
Mai napig nem tudom eldönteni, hogy [utorrent] vagy pedig ragaszkodván a "µ" jelhez, és így, a [mikrotorrent] elnevezés a helyes ?
2012. febr. 13. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
mindig utorrent-nek hallottam...
2012. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is Utorrent néven ismerem, de "szakmai körökben" használjuk a Microtorrent kifejezést is, bár ez akkor jellemző, ha kicsit tudományosabbnak akarunk tűnni. :)

G.

2012. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A μ görög betű kiejtése "mű". Szóval műtorrent, de sok féle képpen ejtik. Szerintem a műtorrent lenne a helyes.


De ez most kb. olyan mint a hayabusa szó, mindenki hajabusának ejti, pedig hajabusza (kicsit ü betűsen azt az u betűt) lenne a helyes kiejtés.

2012. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt is volt róla elmélkedés: [link]
2012. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én JUTORREnT-nek hívom. x
2013. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A Mikrotorrent megnevezés a torrentkliens kis erőforrás-igényére utal (a μ az SI mikro prefixumára utal: [link] ).


Mivel az ASCII-kódkészletben (illetve az angol ABC-ben) nincsen μ jel, ezért a hozzá alakilag legjobban hasonlító u karakter folytán alakult ki a utorrent elnevezés.

2013. okt. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!