Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DOS Program vagy MS DOS...

DOS Program vagy MS DOS program honnan tölthető le?

Figyelt kérdés

Tudjátok régi időben volt a gépeknél az alap a DOS MS DOS stb.. Ezt honnan tudom letölteni? Régen ez 3-4 floppyn volt rajta a gérdésem most az hogy hogyan lehet telepíteni Pendrive esetleg? Vagy mi a foylamata? És floppy nélkül hogyan tudom feltelepíteni, illetve a Norton Commandert hogyan tudom feltelepíteni? DOS alá?


Aki tud kérem segítsen nagyon fontos lenne munkagépről van szó! :( Köszönöm előre is! :)


2012. febr. 15. 01:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Le lehet tölteni a DOS-t és a Nortont is ilyen-olyan oldalakról, de mindkettő igen régi dolog, ráadásul valszeg a modern számítógépeden nem működne.

Megpróbálkozhatsz helyette a FreeDOS nevű oprendszerrel, ami elvileg futtatja a régi DOS-os programokat is, de modernebb, ingyenes alternatív programok vannak hozzá.

[link]

2012. febr. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Pl. innen : *****


Ez ráadásul iso, ami CD-re irható és onnan tudsz vele bootolni.


De ha munkagépnek kell akkor ajánlom inkább a virtuális gépek közül valamelyiket (DosBox, Virtual PC, Vmware workstation)


Nállunk is igy megy, mivel az uj gépeken nagyon sok probléma volt a memóriakezeléssel EMM386 mindig megfagyott, ha kivettem a kapcsolókat akkior meg nem adott annyi memmóriát, nem lehetett progikat futtatni a kevés memória miatt.


Sok sikert.

Üdv.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítségeket! :)
2012. febr. 15. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!