Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, milyen programmal...

Hogyan, milyen programmal tudok olyat csinálni egy fényképpel, hogy kijelölök rajta egy objektumot, és az összes többi részt azon kívül + a hátteret eltűntetem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel lefotózom magam egy fehér fal előtt, és azt szeretném,hogy csak én legyek a képen, körülöttem pedig semmi...

Természetesen ingyenes programot keresek hozzá.


Köszönöm


2012. febr. 17. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt hogy semmi ne legyen körülötted?


Az a baj hogy olyan nincs,hogy semmi nincs a körvonaladon kívül.

Egy digitális képnek mindig van szélessége és magassága, azaz négyzet alakú.(pl 1600X1200 pixel)

Nem tudsz olyan képet létrehozni amin csak te vagy rajta, (emberke formájú), körülötted valamilyen színnek ki kell hogy töltse a négyzet megmaradt részét, nincs olyan hogy átlátszó a többi része.

Ez csak egy képszerkesztőn belül valósítható meg, hogy rétegként elmented pl adobe photoshop esetében psd-ben.


Amúgy bármilyen ingyenes képszerkesztővel körbe tudod magad vágni.

Pl. Artweaver v0.5


Üdv.

2012. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A photoshoppal biztos meg lehet, bár az nem ingyenes, viszont van neki ingyenes webes alkalmazása, amivel lehet képeket szerkeszteni. Bár nem tudom az mit tud, mert még én se használtam, de érdemes kipróbálni.

[link]

2012. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy értettem természetesen, hogy körbevágom magam, és a kökrülöttem lévő részt beállítom mondjuk hogy legyen egyszínű fehér.

Nekem PhotScape van, de nem találom hogyan kell körbevágni bármit is egy képen....

2012. febr. 17. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:

photo scapeval nem is lehet alakot körbevágni,de pl az ingyenes Photo Filtre-vel már igen,

van egy hasonló videó is erről :

[link]

2012. febr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!