Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Debian-t kéne letöltsem?

Melyik Debian-t kéne letöltsem?

Figyelt kérdés

[link]

Van itt sok féle, azt már tudom, hogy Intel-re az i386-os kell. Mi a különbség a 650MB-os CD és a 4GB-os DVD változat között? Illetve ha rákattintok az i386-ra CD vagy DVD változatra, akkor megjelenik egy lista. Ott mindegy, hogy melyiket választom ki?



2012. febr. 19. 04:32
 1/4 kovpet ***** válasza:

"Intel-re az i386-os kell"


Az i386 jó lesz, de szerintem 64-bites géped van. Legalábbis újabban szinte kizárólag olyat lehet kapni. Ha olyan, akkor az amd64-et is felteheted. (Az arch miatt amd, megy intelen is, ne tévesszen meg a neve :) )


A DVD-s változatban több cucc van, de ha van rendes netkapcsolatod, akkor mindegy, mert ugyan azok lejönnek apt-gettel is, felesleges lehúzni a DVD imaget.


Pl ez jó lesz:

ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/debian/6.0.4/i386/iso-cd/debian-6.0.4-i386-CD-1.iso

2012. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A DVD-n alapból több csomag van, de ne izgulj, ha CD-vel telepítesz, akkor is leszed mindent.
2012. febr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. febr. 24. 16:32
 4/4 CybrSpace válasza:
Örülök hogy a Debiant választottad! Remélem szeretni fogod, Eddig ezzel a rendszerrel vagyok a legjobban megelégedve. Amúgy én usb-ről telepítettem fel, aztán netről leszedek hozzá mindent amire szükségem van.
2012. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!