Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Debian GNU/Linux op. Rendsze...

A Debian GNU/Linux op. Rendszert próbálgatom laptopomon. Szivesen venném a tapasztalatokat. Irnátok minél többet, pro és kontra?

Figyelt kérdés

2011. dec. 19. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kezdő disztró. Én évekig használtam, jó is volt, de nem ajánlom, hogy Debiannal kezdd a Linuxszal ismerkedést.
2011. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha nem ezzel: [link] , akkor melyikkel?

És miért?

Mert én is ki tudom könnyen jelenteni, hogy ezt meg ezt nem javaslom, de meg is indokolom.

2011. dec. 19. 14:47
 3/8 A kérdező kommentje:

Akarom kérdezni, ha nem Debian disztribucio, akkor melyik és miért:


Linux Mint

PCLinuxOS

Puppy Linux

Sabayon

Mepis

Ubuntu

Mandriva

Fedora

Slackware

2011. dec. 19. 15:00
 4/8 zeronibble ***** válasza:
Én ubuntu párti vagyok, kimondottan az ubuntu.hu közösség miatt.
2011. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy melyik Linux disztribúciót használd az első sorban a te szükségleteiddől függ.Használ azt amelyik megfelel neked.


Nekem a PCLinuxOS felelt meg a legjobban mert minden eszközöm felismeri,rengeteg program csomag elérhető rá.

De ettől még nem biztos hogy neked is megfelel.

Az Ubuntu-t is szeretem mert bármi gond,kérdés adódik biztos hogy találok megoldást a fórumokon.Sőt van egy kifejezetten erre a célra létrehozott portál az askubuntu ahol rengeteg kérdésre találunk választ,megoldást.És programok terén is minden megtalálható rá amire csak szükségem van és szintén nincs gondom hardverkompatibilitás terén sem,de a PLOS-al ellentétben sokminden van amit nem ismer fel és utána kell járni.De végeredményben a szükségleteimnek megfelel.


Próbálj ki minél több disztrót és a tapasztalatok alapján dönts.

2011. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kezdő vagy akkor a Mint Linux a legjobb választás még az Ubuntu-nál is felhasználóbarátabb, csak pozitív tapasztalataim vannak vele.
2011. dec. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, ha tetszik a Debian, akkor ne válts Ubuntura!

Ha sikerült jól beállítanod, akkor már megy. Megkockáztatom, hogy jól beállítva egy kezdőnek is oda lehet adni. Az Ubuntu is a Debian anyagával dolgozik, tehát a legtöbb Ubuntu leírás használható. Jó, megy, stabil, meg minden, bár a hangot nem ismerte fel, az a Windows kiváltsága maradt.

2011. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu egy jól beállított Debian, nem? :) Szóval ha sikerült jóra összehoznod a Debiant, akkor tartsd meg :)
2011. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!