Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha leformázom a C meghajtóm...

Ha leformázom a C meghajtóm mi történik?

Figyelt kérdés
Ketté van soztva C re és D re.. A cén van maga az oeprációs rendszer.. a D az teljesen üres. letöröltem mindent róla.. A c men sincs semmi csak a operációs rendszer és a böngésző.. mégis dugig van és ha belépek a C meghajtóba a felhasználokba azt irja ki majd 5 giga helyett foglal.. belépek még tovább és ott már minden mappa csak max pár bájtot foglal.. nem értem akkor miért jelzi hogy 5 gigát ? mikor összesen bent csak max 200Mega helyett fogalnak a mappák..? egyszerüen nem tudom leütiteni letisztina a gépem... akármit kitörlök egy képet még jobban telítődik a gép.. lomtáram már nincs megszüntettem... és minden leszedtem a vezérlőpultba rendesen eltávolitva.. lejátszókat photoshopot mindent.. és mindig beleakadok ebbe a formázásba.. de nem merem mert félek hogy az op rendszer eltünik.. mit csináljak ?
2012. febr. 20. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nos igen, a formázás arra való, hogy teljesen lepucold a partíciót, beleértve a rajta lévő összes adatot. :)

Amúgy milyen oprendszered van? Egy frissen telepített XP ~1.5GB -ot foglal, míg egy Vista/7 már ~10GB -ot.

2012. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a C-t nem tudod letörölni,

ahogy pl magadat sem tudod úgy fölemelni,hogy húzod a hajad fölfelé,

2012. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát csillagom, ha leformázod a C meghajtót, abból nagy baj lesz! (törlődik minden)
2012. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok csillag :) és sejtettem ezért is írtam ki a kérdést... és a többi ? hogy 5 gigát jelez miközben csak 200mega cucc van abba a mappába? az mitől van ? egyébként WIn 7 em van. Alapjáratok ezt rakták rá a gépre mikor megvettem. ha jót nézek ami a processzort illeti akkor P320 2,1GHz- es.....
2012. febr. 20. 18:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha a C meghajtót formázod, akkor törlődik az operációs rendszer pár fájlja is, de nem fog folytatódni, mert olyan sok az adatvesztés, hogy a gép nem képes már tovább működni. Kikapcsol, bekapcsolna legközelebb akkor tudod ha valamilyen operációsrendszer telepítőlemezét berakod, leformázod a merevlemezedet, és utánna rakod fel az új rendszert.

LÉNYEG:

ne formázd le, vagy a gépedet csak a szervízben fogják legközelebb bekapcsolni

2012. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ezen már rég túl vagyok hogy nem formázon megértettem elsőre is el fog minden tünni... leirhatjátok még 4 szer négy féle képpen is... de a többi miért van ?
2012. febr. 20. 19:18
 7/12 waland ***** válasza:
A többi un. rejtett mappákban van. A legtöbb, amit tehetsz, hogy felteszel valami karbantartóprogramot pl. ccleaner ( [link] ), és letakarítasz vele minden felesleges dolgot.
2012. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 spaceship ***** válasza:
Még annak néz utána hogy az automatikus biztonsági mentés be van e kapcsolva nálam azt csinált GB-s helyfoglalásokat.
2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 waland ***** válasza:
Na igen, a rendszer-visszaállító. A számítógép ikonra kattintva jobb egérgombbal tulajdonságok, ott rendszervédelem, ott mutatja majd a két meghajtódat és azt, hogy menyit foglalnak rajta a visszaállítási pontok. Ha rájuk kattintasz, majd a beállítás gombra, ott tudod szabályozni, menyit használjon erre a Windows, vagy ki is tudod kapcsolni teljesen.
2012. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs beállítva az automatikus biztonsági mentés nekem...a takarító programot meg nem tudom leszedni mert 1 bájt hely van a c-én már csak.. ez most 3 nap alatt leugrott 300megáról... mikor semmit se csináltam csak töröltem pl lejátszót ... már a képeket se tudom megnézni mert azt írja ki nincs elég memória ... és a böngészés is döcögős mert azt a hibaüzenetet kapom hogy tartalom kódolási hiba... úgyhogy muszáj leszek valakit keresni és újra telepíttetni a gépet.. még mielőtt valami nagyon baja lenne..
2012. febr. 21. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!