Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom le ellenőrizni...

Hogyan tudom le ellenőrizni az XP-m eredetiségét?

Figyelt kérdés

Helló. Fel lett téve a laptopomra az XP SP3. Szeretném tudni hogy eredeti vagy nem. Viszont olyan módon hogy arról csak én tudjak és a ellenőrzésnek ne legyen semmi hátulütője.

Hallottam olyanról hogy van valami microsoftos ilyen ellenőrző és ha nem eredeti össze is omlaszthatja a rendszert.



2012. febr. 26. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha ezt futtatom(még nem metem rá a linkre) nem lesz semmi következménye?
2012. febr. 26. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtsd el, ha letöltöd a WGA-t (az a neve), és nem eredeti, akkor szopóka lesz mire le tudod szedni, nem ér annyit az egész. Inkább kérdezd meg azt aki csinálta, sokkal egyszerűbb.
2012. febr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha a sajátgép ikon jobbgomb tulajdonságok: olyat ír hogy :

a termék használatáras jogosult : User és alatta egy számsor.

2012. febr. 26. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan már...


Megnézed a gép alján az OEM címkét és azon a kódot. Ha nincs rajta ilyen, akkor előveszed az XP DOBOZÁT és megnézed azon a kódot. Ha dobozod sincs -> nem eredeti.

Ha megvan a kód, leszedsz egy PcWizard-ot (www.cpuid.com) és az operációs rendszer infónál összehasonlítod a telepítéshez használt kódot a gépen/dobozon lévővel. Ha egyezik, akkor eredeti. Ha különbözik, akkor nem eredeti.


Ennyi.

2012. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A termék használatár jogosul alatti szöveget arra lehet módosítani, amire akarod... a WGA a tuti. Ha nem eredeti akkor az XP-nél könnyű leszedni.
2012. febr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

haezt,: [link]

futtatod, nem fog semmi összeomlani, csak ha nem legális az XP-d, figyelmeztet, hogy szoftver-hamisítás áldozata lettél, de attól műkszik rendesen tovább...

2012. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!