Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows xp törlés, újratelepítés?

Windows xp törlés, újratelepítés?

Figyelt kérdés

Teljesen halott volt már a gépem, ezért újratelepítettem.

Most már a bejelentkezés sokkal gyorsabb, nem eszik a vírusok a testét :-), viszont alig maradt hely a meghajtón (1GB)!

Mit rontottam el?

Kérlek segítsetek!

(nagyon-nagyon alap felhasználó vagyok, nem értek a géphez, viszont nincs ismerős, aki tudna segíteni)


2012. febr. 27. 11:25
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Meg kellett volna formázni a meghajtót, amire telepítetted. Ennek lehetőségét fel is kínálja egyébként telepítéskor.
2012. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is erre gondoltam utólag, hogy első lépésként le kellett volna gyalulni az egészet.

De ahogy betettem a telepítő lemezt, egyetlen lépésnél sem kérdezett ilyesmit. Csak annyit jelzett, hogy már talált win. telepítést, ezt akarom-e felülírni. Ezt jelöltem, mégsem lett jó...

2012. febr. 27. 11:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Szóval egyéb módon nem lehet legyalulni?

A telepítőnek kellene felkínálni ezt a lehetőséget?

Más formázási lehetőség nincsen?

2012. febr. 27. 11:42
 4/10 Jenci ***** válasza:

Mivel a már meglévő rendszered mellé tetted ugyanarra a partícióra,így nincs más lehetőség.Formáznod és telepítened kell újra az egészet.


Egyébként biztos volt egy olyan kék képernyőd telepítéskor,ahol kiírta a telepítő,hogy melyik meghajtón mit talált.Na ott kellett volna a windows partícióját letörölni és ugyanoda létrehozni újból,majd arra rátenni az új rendszert.

2012. febr. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mégegyszer végigcsinálom, hátha...
2012. febr. 27. 12:25
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

"De ahogy betettem a telepítő lemezt, egyetlen lépésnél sem kérdezett ilyesmit."


Valószínűleg azért, mert az épp futó rendszer alól indítottad a telepítést. A telepítőlemezről boot -olva kell csinálni a telepítést.

2012. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, így volt.

De hogyan tudok eleve a cd-ről boot-olni?

Bocsánat a buta kérdésekért, de tényleg alaptudású felhasználó vagyok :-(

2012. febr. 27. 13:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Windows telepítése:

Beteszed a telepítőlemezt a meghajtóba, újraindítod a géped, aztán nyomod a DEL billentyűt - általában ez, de van alaplap ahol mást kell nyomni - és bent is vagy a BIOS-ban. Itt a bootmenü-ben beállítod, hogy az optikai meghajtó - CD,DVD - legyen az első booteszköz, ezután kilépsz és már nyomhatsz is egy billentyűt a lemezről való bootoláshoz, de ezt már a gép is ki fogja írni. Utána formázod a rendszerparticiót és mehet is fel az új oprendszer és a driverek...

2012. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Így már világos.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

2012. febr. 28. 08:06
 10/10 anonim válasza:
ajánlom a Hiren's Boot CD-t sok jó dolog van rajta közte a partíció törlés is
2013. máj. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!