Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen/melyik operációs...

Milyen/melyik operációs rendszer lenne a legjobb a következő gépre?

Figyelt kérdés

Laptop - Toshiba Satellite

AMD Athlon Core 2 Duo - 2x 2Ghz

4 Gb Ram

Ati Radeon 512 Mb


Windows-ot már nem szeretnék.

Olyan oprendszer lenne a legjobb, ami NAGYON GYORS ÉS NAGYON STABIL, MEGBÍZHATÓ ÉS BIZTONSÁGOS. elsősorban irodai alkalmazásokra, mindenféle zene és film lejátszásra, képszerkesztésre, és adattárolásra kellene. Másodsorban játék, de ez nem mérvadó.


Ja és ha linux, akkor kezdők számára is jó legyen :) Az Ubuntu 11.10-et próbáltam, de minden opcionális beállítás ellenére kicsit lassúnak tapasztaltam (mint a win 7-et).


Köszönöm.


2012. márc. 2. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

"AMD Athlon Core 2 Duo - 2x 2Ghz" - ezt hogy hoztad össze? Most akkor AMD vagy Intel?


Mellesleg sajnos az Ati kártyáknak rosszabb a támogatása Linoxon, mint az nVidia-é.

Kezdő Linuxnak az Ubuntut vagy a Linux Mint-et ajánlom, de próbálkozhatsz OpenSuse-vel is, az is eléggé kiforrott.

Ati-hoz telepíteni kell a drivereket, ami nem mindig egyszerű, de utána jó lesz.


Amúgy a Linux gyors, stabil (szinte soha nem omlik össze), megbízható és biztonságos (egy kezeden megszámolod, hány vírus van rá - windowsra több millió)

Játszani is lehet rajta - no persze nem a legújabb win játékokkal.


Ha konkrét kérdés van, írj privátot, segítek.

2012. márc. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

De linuxra is készülnek hasonlóan jó játékok, csak azokat nem látni a boltok polcain, mivel általában ingyenesek. FPS, mmorpg, minden van.

Az én x1150 ATI kártyámhoz sem kellet külön driver.

2012. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!