Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Affinitás "végleges" beállítása?

Affinitás "végleges" beállítása?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha egyes programjaimnak a Windows nem engedné, hogy mindkét CPU magot használja. Olyan megoldás kellene, ami nem igényel bat fájl, vagy egyéb "trükköt". Vannak programok, amiket másik program indít (pl. Unity 3D motor lightmapper-je, "thebeast.exe". Nem kell nekem a 2 CPU mag a számításhoz, időm van rá bőven, de mellette mást is szeretnék csinálni. Persze más olyan program is van, ahol szeretném ilyen módon az affinitást állítani. Kényelmetlen állandóan feladatkezelőből állíthatni. Főleg, ha egy adott programot gyakran indítok el.


Nem tudom, a Microsoft miért nem tudott erre gondolni, és adott volna lehetőséget arra, hogy hasonlóképpen be lehessen állítani, mint a kompatibilitást. (Annak a beállítása azt hiszem, hogy a registryben tárolódik)


OS: Windows 7 x86 Ultimate


2012. márc. 14. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne! köszi a kérdést! és bocsi a nagy offért!
2012. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Semmi gond az off miatt.


Egyelőre még nem jutottam vele messzebbre, közben azért keresgélek, ha találok valamit, leírom itt. Sajna ez nem ilyen 1. találat a Google-ben jellegű dolog.

2012. márc. 14. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
énis találtam ott ilyet de azt jegyzettömben lehet valahogy megcsinálni!
2012. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Későre jár, de közben megtaláltam a megoldást!

Egy WinAFC nevű program kell hozzá. Fut a háttérben, felhasznál úgy max 1.5 MB memóriát, és lényegében semmi CPU-t nagyon kis gépbarát szoftver. Egy kicsit kell jegyzettömbözni hozzá, van egy konfigurációs fájlja, szerencsére adtak példákat hozzá, így ki tudtam találni, mit kell módosítani benne, illetve hozzá írni.


Lényegében ezt hozzáírtam a végén "*\thebeast.exe := CPU1 " és a thebeast.exe a 2. CPU magot használja csak. 2-vel indul, azt észre lehet azért venni, de a program gyorsan észleli és korrigálja (feladat kezelőben is lehet látni)


Van egy testmode=1 sora a fájlnak, ez megakadályozza, hogy a program bármit is csináljon, ez arra van, hogy ne tudjunk hibát elkövetni, viszont kiírja, ha a jó.


Szóval ez afféle biztonsági mód. Miután ez 0-ra át lett írva, rögtön működött élesben a program. Szerintem jó, könnyű kezelni és lényeg, hogy működik. Van egy kis grafikus része is, amit tálcáról el lehet indítani, abba is érdemes belenézni, de kézzel a szövegfájlból is lehet azokat állítgatni (alapjáraton csak 30 másodpercenként nézi, hogy van-e esetleg szükség beavatkozásra).


Vannak olyan helyzetek, ahol az lenne a jó, ha azonnal 1 CPU maggal indulna egy adott program, de nekem ez így jó.


Ez is ritka, hogy saját kérdésemet megválaszolom ezen az oldalon, ezt is csak azért teszem, mert mást is érint a probléma, valamint érdekel a dolog.


Akit érdekel, annak itt a link a programhoz: [link]

2012. márc. 15. 00:07
 5/6 anonim ***** válasza:
oh Nagyon Szépen Köszi! :)
2012. márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sajtopogi válasza:
köszi a linket :D !!
2017. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!