Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért áll meg az ubuntu 10.10...

Miért áll meg az ubuntu 10.10 telepítése olyan 75-80 %-nál?

Figyelt kérdés

Elindul minden szépen simán, de olyan 75-80%-nál kiírja, hogy a telepítés kész és semmi. Nem jön ki lehetséges opciónak a tovább gomb.

Kezdő linuxos vagyok, szóval nem igazán tudom mi merre hány lépés, de ahogy utána bongésztem a neten azok alapján jól csináltam és ilyen problémára választ nem találtam.

Van egy 2 gigás swap partícióm ami kell neki úgymond lapozófájlnak (cseretár) és csináltam neki egy 30 gigás Ext4 es partíciót / kiterjesztéssel és arra indítottam a telepítést, ami megy is szépen, kéri az időzónát nevem jelszó blabla, és utána megáll ahogy említettem feljebb.

Ja és van még egy megmaradt ntfs partíciós (80G) amit a windowson használtam tárhelynek.

Winfos volt fent régen és azt szeretném lecserélni ubuntura.

Remélem elég információt adtam és tud valaki valamilyen megoldást adni nekem.


2012. márc. 22. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Laptop vagy asztali gép?

Laptopokon előfordul néha ACPI hiba, olyankor indításkor kell pár paramétert módosítani grub-ban, majd megkeresem.


Melyik ubuntu verziót szeretnéd feltenni? (Verziószám, 32 v. 64 bit?)

2012. márc. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hp compaq 7300-as lapos. Amit írtál arról nemtudok, remélem az lesz a gond, mert semmi ötletem nincs. Már belevettem a partíciókba azt az ntfs-t is amivel elúszott minden adatm, mert arra gyanakodtam, hogy az lesz a gebasz...

És 32 bites 10.10-el próbálkozok

2012. márc. 22. 23:48
 3/7 anonim ***** válasza:

No, találtam neked egy fórumooldalt:

[link]

Ezt böngészd át, azon kívül a telepítő indításakor (mikor bejön a menü) ki kellene választanod az opciókat és a kernel sor végére beszúrnod (idézőjelek nélkül, a meglévő szöveg után egy szóközt téve):

"acpi=off noapic nolapic"


Ha utána sem megy az install, akkor tovább kell kutakodni, de legjobb volna, ha lenne valaki a közeledben, aki ért a Linuxhoz és megnézné neked.

2012. márc. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget megpróbálom azt is, sajnos nem elég tiszta hogy hova írjam be az általad említett sorokat, de majd kisakkozom :)

Máshol találtam erre az acapis megoldásra ötletet, ami annyit takart, hogy F6 acapi=off (X-el kijelölni) na ezzel is ugyan az volt a gond nekem nem oldotta meg. Nemtudom a te ötleted ugyan ez lenne e vagy más de megpróbálom

Sajnos segítség sincs mellettem, de kitartó vagyok :)

2012. márc. 23. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanoda kell írni és vigyázz, ne írd el, nem acapi hanem acpi!
2012. márc. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
úgy írtam, de semmi azzal is megáll...közben feladtam az ubuntut :D visszaraktam egy windows-t és ugyebár nehogy már sikerüljön valami azon meg most a hálózati driver genyózik :D
2012. márc. 23. 13:09
 7/7 A kérdező kommentje:

na végre sikerült az is, mostmár a laposról írok...

Az ubuntut még nem vetem el, szerintem még neki fogok ugrani, mert kiváncsi vagyok rá, csak most gyorsan kellett valamit összehoznom, de ha legközelebb lesz hoszabb szabadidőm neki leselkedek megint, addig meg utána járok még, hogy mi lehetett a gond. Közben am megpróbáltam a ubi 11-et is felrakni pendrájvról (csináltam egy ilyen LinuxLive-os telepítősdit) de furcsa módon dezsavűm volt és hát persze hogy megáltt az is olyan 75-80 % nál...

Na mind1, majd összeröffenek a kocka barátaimmal egy sör alatt kidumálom velük, hogy mi lehetett a gond :)

Neked meg köszönöm a segítséged pajtás! További szép napot!

2012. márc. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!