Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A tűzfal miért jelez vírust,...

A tűzfal miért jelez vírust, amikor a vírusirtó szerint minden oké?

Figyelt kérdés

Évek óta Avast-ot használok, legtöbb problémámat ez oldotta meg vírus ügyben.

Minap feltettem a COMODO tűzfal legújabb verzióját, és már vagy 3x jelzett be, de miután Avast-al néztem át az adott fájlokat, nem jelzett semmit. COMODO újra beriasztott.

Most akkor melyiknek higgyek? Hogyan tudom kideríteni melyiknek van igaza?


2012. márc. 22. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a tűzfalnak hinnék.
2012. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

van itt egy kis keveredés. A vírusírtóval a vinyón lévő fájlokat nézed át, hogy nem vírusosak-e.

A tűzfal akkor jelez, ha nem megbízható helyről valami el akarja érni a gépedet. Ő ezt a figyelmeztetéssel együtt meg is akadályozza, ezért nem kerül semmi a vinyódra és ezért nem talál semmit a vírusírtód...

2012. márc. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan is előfordul, pl. mobilneteknél, hogy nem jelez a teljes körű védelem tűzfala, csak megszakitja a kapcsolatot.

A tűzfal az első védelmi "vonal", ezért is fontos, hogy jól legyen beállítva és megbízható legyen. Ha nem az (pl. XP tűzfala), akkor a vírusirtónak kell közbelépnie.

2012. márc. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor leírom még egyszer, lassan, hogy az utolsó is értse meg a kérdező is.

A tűzfal és a vírusírtó két különböző program. Egymást kiegészítik, de egyik sem látja el a másik feladatát. Vannak már tűzfallal egybeépített vírusírtók is. Alapesetben a tűzfal csak a hozzáféréseket kezeli, tehát hogy illetéktelenek ne tudjanak a gépedhez hozzáférni, tehát letiltható egyik másik hozzáférés. Lehet ez letöltés, programok automatikus frissítése. A tűzfal feladata ennyi. Ez után jön a vírusírtó, ami azt nézi, hogy ha a tűzfallal engedélyezel egy letöltést, akkor abba mi jön le. Ha káros akkor szól. Ennyi...

Tehát a két dolog nem ugyanaz és mind a kettő kell egy gépre. Az első vonal a tűzfal, ha ő szól akkor a vírusírtónak már nincs dolga, mert letiltható a gépedhez a hozzáférés. Ha engedélyezed a tűzfallal a forgalmat, attól még káros cucc lejöhet és ezt vizsgálni meg nem a tűzfal feladata hanem a vírusírtóé...


"Most akkor melyiknek higgyek? Hogyan tudom kideríteni melyiknek van igaza?"

Válaszolva még egyszer a kérdésre, mind a kettőnek igaza van, amikor jeleznek, tehát vedd figyelembe mind a kettőt.

2012. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én a rendszergazda tanár imserősömtől azt a választ kaptam, hogy vannak programok, melyek nem vírusok, de úgy viselkednek. És mivel a tűzfal, ezeknek a próbálkozásait figyeli, tehát egyrészt viselkedést figyel, másrészt a tényleges vírusmintákat.


Köszönöm mindenkinek! :)

2012. márc. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!