Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Program amivel csendesen...

Program amivel csendesen üzemeltethetem a gépet? (vagy valami megoldás? )

Figyelt kérdés
Egy olyan program kellene, ami leállítja a gép hűtőit, kis teljesítményre állítja, így hang nélkül is megy a gép. A fontos az lenne hogy egy letöltés vagy letöltő kliens menjen továbbra is normálisan.
2012. márc. 22. 22:46
 1/4 A kérdező kommentje:
(esetleg ilyenkor az áramfogyasztással mi a helyzet? csökkenthető?)
2012. márc. 22. 22:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor zavartalanul szeretnél aludni, amíg a gép tölt.

Namost ehhez hardver is kell. Ha csak simán leszabályzod a ventit, nem biztos, hogy jól sül el.


1. Milyen tápod van? Leghangosabb az szokott lenni.

2. Ház hűtő venti van-e a gépbe, ha igen mekkora átmérőjű és hány darab?

3. Videókártyád aktív vagy passzív hűtésű?

4. Milyen procid van, milyen hűtővel?


Meg kell ugyanis keresni a leghangosabb eszközt és annál kezdeni a halkítást.

Nekem passzív hűtéses videókarim van, procihűtőm 800 rpm-en megy, házventit lecsavartam (Zalman FanMate), táp meg egy Corsair 400CX. Olyan kussban van, hogy csak közelről hallod, hogy egyáltalán be van-e kapcsolva. Csak a ház rezonál be néha.

2012. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem viccből rakják ám azt bele. Ha leállítod/-lassítod, könnyen megsülhet valami, és utólag már késő lesz sajnálni.


Ha már ennyire égető fontosságú, hogy éjszaka is menjen a töltögetés, akkor inkább ruházz be egy olyan routerre, ami ezt megteszi neked gép nélkül. Akkor csend lesz, nyugalom, és a villanyszámla is jobban jár.

2012. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
valószínüleg lehetséges megcsinálni probléma nélkül, mert az eredeti opn (sima win7) volt egy olyan progi amivel királyul lehetett szabályozni, a gép teljesen normálisan ment és full kussban... aztán elvittem szerelőhöz és amikor visszakaptam az egész újra volt telepítve és a hasznos kis progi sehol...
2012. márc. 23. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!